این خیلی عالیه که بتونیم از قابلیت‌هایی در یوتیوب استفاده کنیم که تاکنون در اختیار ما کاربران نبوده  و نیز بتونیم قابلیت‌های نه چندان ضروری نظیر اجرای خودکار ویدئوها را در یوتیوب غیرفعال کنیم.

شما تنها با یه اسکریپت ساده می‌تونید به یوتیوب در رایانه خود قابلیت های مفید و جالب اضافه کنید. با نصب اسکریپت Youtube Center ؛ قابلیت‌هایی نظیر افزودن دکمه دانلود، افزودن دکمه پخش تکرار، تبدیل ویدئوها به mp3 ، جلوگیری از اجرای خودکار ویدئوها و بافر خودکار آنها، افزودن قابلیت میانبر ، پشتیبانی از HTML5 ، انتخاب خودکار رزولویشن ویدئو اضافه کنید. در ادامه می‌تونید برای گوگل کروم و فایرفاکس خودتون این اسکریپ فوق‌العاده رو نصب کنید.

گوگل کروم:

شما در گوگل کروم کار سختی در پیش ندارید، تنها به اینجا برید و مستقیماً بر روی دکمه Install کلیک نمایید تا اسکریپت نصب شود.

فایرفاکس:

و اما اگه از کاربران فایرفاکس هستید ابتدا باید افزونه Greasemonkey را نصب نمایید. (همچنین نیازهست که فایرفاکس رو  یه بار پس از نصب افزونه ریستارت کنید)

سپس به صفحه اسکریپت بروید و بر روی Install کلیک نمایید و از یوتیوب خود لذت ببرید!

همانطوری هم که در شکل زیر می‌بینید قابلیت‌ها و تنظیمات مختلفی به یوتیوب اضافه می‌شود که استفاده از یوتیوب و سایر خدمات آن آسان‌تر می‌شود.

افزودن قابلیت های جدید به یوتیوب

اگر شما با صفحه اسکریپت مشکل داشتید می‌توانید از لینک زیر آن را دانلود کرده و وارد Greasemonkey یا Tampermonkey کنید:

» دانلود مستقیم اسکریپ

روش افزودن اسکریپت دستی به Tampermonkey گوگل کروم

اسکریپت رو در نرم افزار Notepad باز کنید و کل کدها رو کپی کنید و سپس طبق تصاویر زیر عمل کنید.

TampermonkeyGoogleChrome

بعد در کادر زیر محتوای اضافی رو پاک کنید و از کلیدهای ترکیبی Ctrl+V برای Paste کردن استفاده کنید. دقت کنید صفحه کلید شما حتماً و حتماً انگلیسی باشد.

insert code to tampermonkey

نهایتاً ذخیره کنید.

روش افزودن اسکریپت دستی به Greasemonkey فایرفاکس

در حالی که کدها رو از نرم افزار Notepad کپی کرده‌اید طبق تصاویر زیر عمل کنید.

Greasemonkey add new

سپس در کادری که باز میشه روی دکمه Use Script From Clipboard کلیک کنید.

use script

اگر بعد از کلیک روی این دکمه کادر دیگری باز شد کاری بهش نداشته باشید و آن را ببندید. در ضمن راجع‌به تنظیمات این اسکریپت سوالی داشتید در خدمتیم.