مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر‌ها را با گوگل پیدا کنید

خیلی وقت‌ها شده که می‌خواهید برای اولین بار به یک شهر یا کشوری سفر کنید ولی اطلاعات کافی در مورد نقاط جالب آن شهر و یا موقعیت‌های گردشگری آن را ندارید که وقت سفر خود را در حالی که جاذبه‌های بیشتری در آن شهرهاست و می‌توانید صرف جاهای دیگری کنید را از دست می‌دهید.

قبل از هر سفر خود بهتر است به گوگل هم نگاهی بندازید! شما با استفاده از ترفند ساده‌ای که در گوگل وجود دارد می‌توانید جاذبه‌های توریستی کشور‌ها و حتی مهم‌ترین شهرهای کشور خود را پیدا کنید و اطلاعات نسبتاً کاملی از موقعیت آن‌ها بدست آورید.

گوگل با استفاده از جستجویی که شما انجام می‌دهید مکان‌های مختلف یک شهر شامل مکان‌های تاریخی، موزه‌ها، باغ‌ها و بسیاری از مکان‌های محبوب میان گردشگران را همراه با تصویر مربوط به آن برای شما لیست می‌کند.

این ترفند برای شهرهای ایران هم صدق می‌کند، شما می‌توانید شهرهای مهم ایران از جمله تهران، اصفهان، شیراز، مشهد و تبریز را طبق همین روشی که گفته خواهد شد در گوگل جستجو کنید.

برای شروع گردشگری تنها کافیست عبارت Things to do in City را در گوگل جستجو کنید؛ فقط به جای کلمه City نام کشور، شهر و حتی قاره مد نظر خود را بنویسید. برای مثال اگر می‌خواهید جاذبه‌های گردشگری شهر تهران را بدانید اگر شما عبارت Things to do in Tehran در گوگل جستجو کنید لیستی از نقاط مختلف شهر تهران نظیر برج میلاد و آزادی، کاخ گلستان، کاخ نیاوران، توچال، پارک جمشیدیه و… را به شما می‌دهد.

tehran

همین طور می‌توانید شهرهای اصفهان، شیراز، مشهد و تبریز نیز جستجو کنید و یا اگر می‌خواهید جاذبه‌های گردشگری در سطح قارهٔ آسیا را نیز جستجو کنید می‌توانید اینجا را کلیک کنید.

پانوشت: شما هم شهر خودتون را امتحان کنید و اگر گوگل آن را پشتبانی می‌کند خیلی راحت در بخش نظرات به ما بگید.

تاریخ انتشار: ۲۹ آذر ۱۳۹۱
تاپیک: اینترنت

مهدی بهزادی

متولد آذرم، اهل بوشهر؛ یه وب گیک تمام عیار! از چیزهایی که خیلی بهشون علاقه دارم طراحی وب و گرافیک و برنامه نویسی موبایل (iOS) و در کنارشون عکاسی و کشاورزی و عاشق طبیعت و مسافرت. توی این سایت هم تا جایی که بتونیم در خدمت‌تون هستیم با یه استکان لبخند!

کد QR برای مطلب مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری شهر‌ها را با گوگل پیدا کنید

ارسال نظر

  • برای نمایش آواتار خود در فرم نظرات، می‌تونید در سایت گراواتار ثبت‌نام کنید.
  • ایمیل شما منتشر نمی‌شود و نزد ما محفوظ است.
  • شما می‌تونید از این تگ‌ها نیز استفاده کنید:
  • <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>