دوستان اگر از ویندوز۸ استفاده کرده باشند حتماً متوجه شده‌اند که گزینه‌های پاور مثل Logoff، Hybrid، Hibernate که در ویندوزهای قبلی بود در حال حاضر در ویندوز هشت وجود ندارد. همانطور که می‌دانید ویندوز۸ به طور پیش‌فرض تنها سه گزینه‌ی Sleep، Shutdown و Restart را دارد ولی شما می‌توانید با نرم افزار System Power Shortcuts جای خالی گزینه‌های دیگری که نیستند را پُر کنید. این نرم افزار که با رابط گرافیکی مخصوص ویندوز هشت‌‌ همان حالت معروف Tile (به فارسی: کاشی) طراحی شده است در نسخه‌ی حال حاضر یعنی نسخه‌ی ۱.۳ ، هفت گزینه‌ای که در شکل فوق می‌بینید را به ویندوز هشت شما اضافه می‌کند.

پس از نصب نرم افزار System Power Shortcuts تمامی آیکون‌های آن در صفحه استارت ویندوز اضافه می‌شوند که به راحتی می‌توانید با زدن دکمه پنجره بر روی صفحه کلید به سرعت به آن دسترسی داشته باشید.

power

در نظر داشته باشید که اگر بر روی هر یک از دکمه‌ها کلیک کنید کار خود را بدون گرفتن تأیید از شما، انجام می‌دهد پس قبل از انتخاب هر یک از آن‌ها مطمئن شوید که تمامی کارهای خود را انجام و یا ذخیره کرده‌اید. (شاید برای من اینطوری بود.)

در ما بین دکمه‌ها، آیکون خود نرم افزار را می‌بینید که اگر بر روی آن (System Power Shortcuts) کلیک کنید، دکمه‌ها را در صفحه‌ای جداگانه باز می‌کند که‌‌ همان کاربرد قبلی را دارد ولی توجه داشته باشید که برای بستن این صفحه باید نشانگر موس خود را از بالای صفحه کلیک و به پایین صفحه بکشید تا این پنجره بسته شود.

ضمنآ این نرم افزار بر روی ویندوز هفت ۳۲ بیتی و ویندوز هشت ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی تست شده و هیچ مشکلی ندارد.

» دانلود نرم افزار System Power Shortcuts