ما سرویس‌های متنوع و زیادی مثل Bit.ly و Goo.gl داریم که به سرعت لینک‌های طولانی رو برای ما به یه لینک کوتاه‌تر تبدیل می‌کنند. این کارشون می‌تونه تو خیلی جا‌ها مفید باشه؛ مثلاً در جاهایی که فیلدهای متنی محدودیت کاراکتری دارند که توئیتر نمونه بارز آن هست و یا در مواقعی که لینک حاوی کاراکترهای فارسی و انگلیسی است و کپی کردن آن در جایی واقعاً افتضاح می‌شود بخصوص زمانی که بجای حروف فارسی درصد نمایش می‌دهد!

عموماً وقتی شما نیاز به یه لینک کوتاه شده دارید باید وارد یکی از سرویس‌ها شده و آدرس طولانی رو وارد نمایید تا نسخه کوتاه شده همان لینک رو دریافت کنید ولی اگر شما یکی از استفاده کنندگان اندروید هستید و می‌خواهید این چند قدم اضافی حذف شود پیشنهاد ما ShortPaste است.

این اپلیکیشن به طور خودکار تمام لینک‌هایی را که هایلایت کرده و کپی می‌کنید رو کوتاه کرده و اگر در فیلد دیگری Paste کنید لینک کوتاه شده وارد می‌شود.

پس از نصب این اپلیکیشن خود به خود فعال شده و هر وقت خواستید می‌تونید تو قسمت تنظیمات‌اش غیرفعال کنید. در حال حاضر فقط از سرویس Bit.ly و Goo.gl پشتیبانی می‌کند که از پایین صفحه اصلی اپلیکیشن قابل تنظیم است که کدام سرویس رو پیشفرض قرار دهید.همینطور اگر شما صفحه رو به سمت چپ بکشید وارد صفحه آرشیو می‌شوید که لینک‌هایی رو که قبلاً کوتاه شده رو مشاهده می‌کنید.

ShortPaste Screenshot

استفاده آسان، چیزی که می‌توان به ShortPaste نسبت داد. خیلی راحت و بی‌دردسر شما می‌تونید لینکهای کوتاه شده در شبکه‌های اجتماعی و یا جاهای دیگه استفاده کنید حتی شما می‌توانید این لینک رو باز هم کوتاه‌تر کنید فقط کافیست از قسمت تنظیمات اپلیکیشن گزینه Trim Header رو فعال کرده تا http ابتدایی لینک کوتاه شده رو حذف کند.

پیشنهاد می‌کنم اپلیکیشن رایگان ShortPaste را از لینک زیر دانلود کرده و لذت اشتراک گذاری لینک رو تجربه کنید!

» دانلود از گوگل پلی
» اگر برای دانلود مشکل داشتید از این سایت استفاده کنید البته این سایت گاهی اوقات نسخه‌های جدید اپلیکیشن‌ها رو همان موقع در اختیار ندارد.