در سیستم عامل آی‌اواس متأسفانه بخاطر مسئله کپی‌رایت این امکان رو در اختیار کاربر قرار نمی‌دهد که آهنگ دلخواه خودش را روی گوشی تنظیم کند و به ناچار یا باید از رینگتونهای پیشفرض سیستم عامل استفاده کرده یا به کمک iTunes Store رینگتون‌ها رو دانلود یا خریداری کنید.

شاید بتوان گفت یکی از دلایل خز شدن آیفون، همین زنگخورهای تکراری باشد که در فیلم‌های ایرانی و یا محیط اطراف‌مون می‌شنویم و شاید خیلی‌ها هم با اینکه می‌بینند زنگخورهاشون شبیه به هم است دنبال تغییر دادن آن نباشند صرفاً جهت پز دادن!

اما این زنگخور قابل تغییر است و راه‌هایی برای این محدودیت وجود دارد که بدون نیاز به جیلبریک و یا اینکه آیتونز رو در این کار دخالت دهیم هر آهنگی که دوست دارید روی گوشی خود تنظیم کنید و متمایز بودن خود رو اینجا نشان دهید!

بعد از یه مدت کار روی این محدودیت، استفاده از نرم افزار iTools رو آسانترین و بهترین گزینه پیدا کردیم؛ این نرم افزار وظیفه اصلی آن مدیریت گوشی‌های آیفون و آی‌پد می‌باشد ولی یه ابزاری بنام Ringtone Maker دارد که این امکان رو برای ما فراهم می‌کند که از آهنگ‌هایی که داریم رینگتون یا زنگخور بسازیم.

» دانلود iTools 3.2.1.0

نرم افزار رو نصب و اجرا کنید و در ابتدا گوشی خود رو به کامپیوتر متصل کرده و صبر کنید تا نرم افزار گوشی شما رو شناسایی کند و سپس از منوی بالا روی Toolbox کلیک کرده و ابزار Ringtone Maker رو انتخاب کنید.

بر روی دکمه From Device کلیک کرده و یکی از آهنگهای گوشی رو با زدن OK لود کنید سپس گزینه‌ Ringtones رو بعنوان زنگخور انتخاب کرده و در نوار پایین، محدوده آهنگ رو برش دهید. توصیه می‌شود آهنگ برش داده شده بیشتر از ۴۰ ثانیه نباشد ولی تا یک دقیقه هم مشکلی ندارد.

itools_ringtone_maker

در انتها اگر از انتخاب خودتون مطمئن هستید روی Save and Import to Device کلیک کنید تا آهنگ دلخواه شما به لیست رینگتون‌های گوشی اضافه شود. به همین سادگی!

حالا اگر از بخش Settings آیفون به Sounds برید در قسمت Ringtone می‌بینید که آهنگی که دوست دارید داشته باشید در لیست هست و به راحتی می‌توانید آن را بعنوان رینگتون گوشی انتخاب کنید!

select ringtone in ios10

برای حذف این آهنگ‌ها توی لیست گوشی مجدد به نرم افزار iTools برگردید و در قسمت Music در نوار چپ گزینه System Ringtone هست که می‌توانید از اینجا رینگتون‌ها رو حذف و یا اضافه کنید.

صرفاً جهت اطلاع: آهنگ زخم زبون از امیر رها در این آموزش استفاده شده است. [دانلود رینگتون]

توجه: پیشنهاد می‌شود اگر نرم افزار iTunes نصب کرده‌اید و استفاده بخصوصی ندارید کاملاً حذف کنید و یا اگر استفاده هم می‌کنید تیک گزینه‌ Sync رو در تمامی قسمت‌ها بخصوص Tones بردارید و روی Done کلیک کنید. (+)