twitterیکی از امکاناتی که توییتر در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد ارسال توییت‌های خصوصی یا دایرکت مسیج (Direct Message) است که به کمک آن می‌توانید پیام‌هایی رو که نمی‌خواهید در دید دیگر کاربران در تایملاین باشد بین خود و کسی که شما را دنبال می‌کند از آن استفاده کنید. این قابلیت چندین مشکل دارد که شاید یکی از آنهایی را که تجربه کرده باشید این است که از این طریق تنها با یک نفر می‌توانید صحبت کنید یعنی اگر بخواهید یک پیام خصوصی را به چند نفری که در نظر دارید بفرستید باید به صورت جداگانه برای هر کدام یک دایرکت جداگانه بفرستید. طبیعتاً این چیزی نیست که ما از آن خوشمان بیاید و موقعیت‌های برای ما پیش می‌آید که کمبود قابلیتی را در آن به خوبی احساس می‌کنیم.

یکی از موقعیت‌هایی که لازم می‌شود یک پیام خصوصی مشابه را برای چندین کاربر استفاده کنیم، ارسال پیام‌های تبریک به یک عده‌ای خاص است که بدون امکان ارسال چند نفره شما باید یا به صورت ریپلای (Replay) و یا به شکل دیگری که زمان بیشتری می‌برد، دایرکت به صورت تک تک ارسال کنید.

ریپلای را اگر بخواهیم استفاده کنیم عمومی می‌شود و همه‌ی کاربران توییت شما را می‌بینند که اگر لزومی نمی‌بینید که خصوصی باشد روش بسیار راحتی است ولی اگر می‌خواهید پیامی را که می‌فرستید خصوصی باشد به ناچار باید از طریق دایرکت مسیج به دنبال کنندگان خود ارسال کنید و همانطوری هم که می‌دانید تنها امکان افزودن یک کاربر را هنگام ارسال دایرکت دارید.

ارسال دایرکت به چندین نفر نه در نسخه تحت وب توییتر وجود دارد و نه در نسخه‌های دسکتاپ و موبایل این سرویس اجتماعی.

پس استفاده از سایت TweetGuru.net در حال حاضر بهترین گزینه‌ی موجود است که می‌توان از آن برای ارسال یک پیام خصوصی به هر ۱۲ کاربری که می‌خواهید ارسال کنید.

multi dm on twitter

استفاده از این سایت خیلی ساده است، ابتدا شما باید به ابزار Multi DM بروید و توییتر خود را به آن شناسایی کنید یعنی مرحله Sing in و Authenticate را انجام دهید سپس در کادر IDs تمامی آی دی‌های کاربران را اضافه کنید و بین هر کدام یک کامای انگلیسی (,) قرار دهید و نهایتاً در قسمت Tweet Message متن دایرکت خود را بنویسید و آن را Send کنید و تمام!

این سایت با ظاهری که دارد باید به طور کامل با مرورگرهای موبایل سازگاری داشته باشد و از این بابت شما به راحتی می‌توانید از سرویس‌های آن در گوشی خود نیز استفاده کنید.