زمانبندی کردن ارسال ایمیل‌ها در جیمیل بدون افزونه!

تا حالا این مورد رو داشته‌اید که ایمیلی رو همین حالا بنویسید ولی بخواهید اون رو یه وقت دیگه‌ای بفرستید؟ مثلاً بخواهید ایمیل رو در تاریخ و ساعت دقیقی مثل تبریک تولد ارسال کنید.

نرم افزار Outlook مایکروسافت قابلیت زمانبندی کردن ایمیل رو در خود داره که می‌تونید در ارسال ایمیل تأخیر ایجاد کنید. زمانی که شما ایمیلی رو نوشته و روی دکمه ارسال کلیک کنید ایمیل رو فوراً ارسال نکرده و به outbox رفته و در زمان تعیین شده ارسال می‌شود.

جیمیل این اجازه رو به کاربر نمی‌دهد که در تحویل یک ایمیل زمانبندی کنید اما افزونه‌هایی مثل Boomerang و Right Inbox هستند که خیلی ساده به شما این امکان رو در جیمیل می‌دهند که زمان خاصی در آینده در ارسال ایمیل مشخص کنید.

بعضی از این افزونه‌ها در هر ماه در پنل رایگان خود به تعداد محدودی امکان زمانبندی دارند و یه مسئله امنیتی هم اینجا هست که شما با نصب این افزونه‌ها اجازه دسنرسی کامل به حساب کاریری خود می‌دهید.

اگه می‌خواهید از راه دیگری ایمیل‌های خود را زمانبندی کنید و اجازه دسترسی اکانت خود به سرویس دیگری دهید من Google Sheets رو پیشنهاد می‌کنم که سرویس گوگل است و امنیتی بیشتری دارید و لازم نیست هیچ افزونه اضافی نصب کنید.

۱. اول اینجا کلیک کنید و یه کپی از برگه Gmail Scheduler در گوگل درایو خود داشته باشید. منطقه زمانی نیز باید به تهران تغییر بدید؛ برای اینکار از منوی فایل گزینه Spreadsheet Settings رو انتخاب کنید.

۲. به برگه برید و از منوی Gmail Scheduler گزینه Authorize رو انتخاب کنید تا مجوزهای لازم رو برای این کار داشته باشیم. این اسکریپت در گوگل درایو خودتون هست و هیچکدام از اطلاعات شما برای هیچ کسی قابل دسترسی نیست.

۳. حالا باز از منوی Gmail Scheduler اینبار گزینه بعدی یعنی Fetch Messages رو انتخاب کنید که تمامی پیش‌نویس‌های شما (Drafts) از جیمیل به این برگه منتقل شده و برای شما لیست شود و اگه بخواهید روزی لیست به‌روز باشد باید مجدد از این گزینه استفاده کنید.

۴. تاریخ و زمان رو از ستون D تنظیم کنید. برای تنظیم دوبار روی سلول کلیک کنید تا کادر انتخاب تاریخ نمایش دهد و یک تاریخ رو انتخاب کنید و برای تعیین ساعت مجدد رو سلول کلیک کنید و فاصله گذشته و به صورت ۰۰:۰۰:۰۰ تنظیم کنید. مثل: ۲۱:۳۰:۰۰

set date and time

۵. به منوی Gmail Scheduler رفته و گزینه Schedule Messages رو انتخاب کنید تا زمانبندی شروع شود. شما می‌تونید برگه رو ببندید و این فرایند به طور خودکار انجام می‌شود. در ستون آخر هم وضعیت ایمیل‌های شما نمایش داده می‌شود.

زمانبندی کردن ایمیل‌ها در جیمیل با Google Sheets خیلی ساده است. لطفاً توجه داشته باشید زمانی که شما ایمیلی رو زمانبندی کردید نباید ویرایش کنید. اگه قصد ویرایش دارید، ابتدا از جیمیل ویرایش کنید و سپس مراحل ۳ و ۵ رو تکرار کنید.

تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۳
تاپیک: اینترنت

مهدی بهزادی

متولد آذرم، اهل بوشهر؛ یه وب گیک تمام عیار! از چیزهایی که خیلی بهشون علاقه دارم طراحی وب و گرافیک و برنامه نویسی موبایل (iOS) و در کنارشون عکاسی و کشاورزی و عاشق طبیعت و مسافرت. توی این سایت هم تا جایی که بتونیم در خدمت‌تون هستیم با یه استکان لبخند!

کد QR برای مطلب زمانبندی کردن ارسال ایمیل‌ها در جیمیل بدون افزونه!

تاکنون 3 نظر ثبت شده است، شما هم در بحث شرکت کنید.

  1. سلام.وبسایت خیلی خوبی دارید.دستتون درد
    نکنه

  2. سلام
    کار نمی کنه 🙁 تا ۱۰ روز قبل کار می کردا

ارسال نظر

  • برای نمایش آواتار خود در فرم نظرات، می‌تونید در سایت گراواتار ثبت‌نام کنید.
  • ایمیل شما منتشر نمی‌شود و نزد ما محفوظ است.
  • شما می‌تونید از این تگ‌ها نیز استفاده کنید:
  • <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>