بی‌شک پس از مدتی که از مرورگر‌ها استفاده می‌کنید متوجه تغییراتی بر روی موتور جستجوی خود و یا نصب نوار ابزارهای جدیدی می‌شوید و به جای اینکه جستجوهای شما در گوگل انجام شود در یکی از موتور جستجوهای ناشناخته تبلیغاتی که در واقع نمی‌توان اعتمادی هم به آنها داشت جستجو می‌شود که گاهاً حذف یا غیرفعال کردن آنها به این سادگی‌ها نیست و یا مجدداً فعال می‌شوند.

می‌توان گفت منشأ تمامی این تغییرات خود شما هستید! همه این‌ها به طور خودکار که نصب نمی‌شوند بلکه شمایید که در هنگام نصب نرم افزار‌ها دقت نکرده و بدون اینکه تیک گزینه نصب این‌ها را بردارید نرم افزارهای خود را نصب می‌کنید بعداً می‌بینید که موتور جستجوی شما بابلیون، MyWebSearch، Ask و یا Funmoods می‌شود.

اگر بخواهیم این موتورهای جستجو را حذف کنیم به طور کامل حذف نمی‌شوند چرا که در جاهای مختلف از جمله ریجستری اثری از خود باقی می‌گذارند که حتی ممکن است با حذف آنها مجدداً در مرورگر شما نصب شوند ولی نگران نباشید که راهی بی‌دردسر را برایتان داریم.

Junkware Removal Tool نرم افزاری کم حجم که کار شما را راحت می‌کند. این نرم افزار ویندوز شما را بررسی کرده و تمامی نرم افزارهای ناخواسته که باعث تغییراتی در امنیت و مرورگر شما می‌شوند را از ریشه حذف می‌کند و مرورگرتان را به حالت اولیه برمی‌گرداند.

رابط کاربری نرم افزار چیزی شبیه CMD ویندوز است که ممکن است در نگاه اول فکر کنید کار با آن مشکل است اما در حقیقت اینطور نیست؛ وقتی که نرم افزار را اجرا کردید کلیدی را فشار دهید تا به طور خودکار سیستم شما اسکن کند فقط گاهی که ممکن است ماژول خطرناکی شناسایی شود از شما تقاضای ریستارت کند که کافیست شما حرف y را تایپ کرده و Enter را بزنید.

نرم افزار JRT

به طور خلاصه این نرم افزار از بیشتر این بدافزارها پشتیبانی کرده که در لینک زیر می‌توانید لیست بخشی از آنها را مشاهده کنید.

» دانلود نرم افزار Junkware Removal Tool

» لینک کمکی (نسخه ۸.۰.۷)