همه‌ی ما به هر نحوی از فراموشی‌های خود تجربه‌های تلخی داشته‌ایم، حتی ایمیل هم جزو یکی از آنهاست که هر وقت بخواهید یک ایمیل را در موعد مقرر به یک شخصی ارسال کنید بخاطر یه سری دل مشغولی‌ها آن را فراموش کرده و طبق معمول به روز و زمان دیگری موکول می‌کنید.

Reminderbaba_hoorsheed-com

Reminderbaba ساده‌ترین روشی است که می‌توانید مهم‌ترین ایمیل‌هایی را که باید در یک روز خاص بفرستید برای شما یادآوری کند یعنی شما به کمک این سرویس می‌توانید یک ایمیل یادآور را بر اساس نوع خاصی که خودتان می‌خواهید مثلاً هر سه ماه به آن تعریف کنید که به وقتش، برای شما یک ایمیل یادآوری بفرستد.

طرز کار این سرویس خیلی جالب و ساده است، تنها کافی‌ست یک ایمیلی را که می‌خواهید ارسال کنید فرمت زمانی خود را در نظر گرفته و با همین فرمت یک آدرس ایمیل با پسوند reminderbaba.com@ نوشته و به این سرویس ارسال کنید.

اجازه دهید با یه مثال ساده شروع کنیم؛ شما فرض کنید می‌خواهید یک ایمیل را در روز دوازدهم ژانویه ۲۰۱۳ ارسال کنید بنابراین بر اساس روزی که در نظر گرفته‌اید می‌شود: ۱۲january2013؛ حالا reminderbaba.com@ را به انتهای آن اضافه می‌کنیم:

۱۲january2013@reminderbaba.com

اگر ما یک ایمیل یادآوری با موضوع روز خاص‌مان به همین آدرس ارسال کنیم قبل از اینکه وقت آن برسد برای شما یک ایمیل یادآوری می‌‌فرستد. به همین راحتی!

مثال فوق فقط برای زمانی خاص است که ما در نظر گرفته‌ایم ولی گاهی اوقات برای ما لازم می‌شود که یه ایمیلی را در بازه زمانی مشخصی به طور مثال هر یک ماه یا هر شش ماه برای شما ارسال شود. برای این کار فقط می‌خواهید کلمه every را به ابتدای هر آدرس ایمیل اضافه کنید. این بازه زمانی می‌تواند روزانه، هفتگی، ماهانه و سالانه باشد. از کاربردهایی که می‌توان برای این مورد مثال زد، یادآوری روز تولد، جشن و سالگرد و یا جلسات ماهانه و غیره.

test

در زیر هم چند مثال دیگر را می­‌بینید که پیشنهاد می­‌کنم یه سری به سایت reminderbaba.com بزنید تا با مثال­‌های بیشتری نیز آشنا شوید:

۴weeks@reminderbaba.com
tomorrow@reminderbaba.com
nextmonth@reminderbaba.com
tomorrow1030am@reminderbaba.com
every1030am@reminderbaba.com
everyMon5pm@reminderbaba.com
every24th@reminderbaba.com
every20December1040pm@reminderbaba.com

شما پس از ارسال هر درخواست یادآوری، یک ایمیل دیگری بلافاصله دریافت می­‌کنید که اگر خواستید این درخواست را لغو کنید به راحتی بر روی click here to cancel it در ایمیل دریافتی کلیک کنید تا ایمیل یادآوری کننده لغو شود.

توجه داشته باشید که اگر هم می­‌خواهید بفهمید چه ایمیل یادآوری را ثبت کرده‌­اید می­‌توانید یک ایمیل خالی به آدرس pending@reminderbaba.com ارسال نمایید تا لیست یادآوری­‌ها برای شما فرستاده شود.

در کل این سرویس خیلی خوبه ولی تنها عیبی که داره متأسفانه از زبان شیرین فارسی پشتیبانی نمی­‌کنه و ناچارید از زبان شور فینگلیشی استفاده کنید!