ممکن است که شما بعنوان یک وبلاگ نویس و مدیر وبسایت بدلیل محدودیت‌هایی که در کشور وجود دارد نتوانید ویدئوهایی از سایتهای اشتراک گذاری (به جز آپارات) ویدئویی را در وبسایت خود به اشتراک بگذارید ولی باید قبول کنیم که استفاده از سرویس ویدئو در سایت خود انکار ناپذیر است و گاهی لازم می‌شود یا اساساً کار اصلی شما باشد؛ اما چطور با این محدودیت کنار بیایید؟

ProPlayer پلاگینی است که هورشید آن را به وردپرسی‌ها پیشنهاد می‌کند که با ۲۷ پوستهٔ مختلفی که دارد می‌تواند سلیقه‌های مختلف را مجذوب خود کند. شما توسط این پلاگین علاوه بر اینکه قادر خواهید بود از سایتهای اشتراک گذاری ویدئو نظیر یوتیوب استفاده کنید می‌توانید فایلهای خود را مستقیم در هاست شخصی آپلود کرده و از اینکه روزی از دسترس خارج شود دغدغه‌ای نداشته باشید.

و اما امکاناتی که این پلاگین دارد:
– پشتیبانی از سایتهای مختلف و امکان آپلود در هاست شخصی
– نمایش لوگوی سایت در کنار ویدئوی شما بدون ویرایش دستی ویدئو
– امکان پخش لیست ویدئو‌ها با لینک‌های متفاوت
– امکان قرار دادن نظرسنجی برای هر ویدئو
– پشتیبانی از صفحه کلید
– پشتیبانی از زیرنویس
و…

حالا که با این پلاگین به طور نسبی آشنا شدید می‌توانید از اینجا آن را دریافت نمایید.

پس از نصب و فعال سازی ProPlayer به قسمت «افزودن نوشته» بروید و باید یک آیکون ویدئویی شکل را در ویرایشگر دیداری خود مشاهده نمایید که با کلیک روی آن می‌توانید به سادگی ویدئوی خود را در محتوا قرار دهید.

ProPlayer ؛ بهترین پلاگین پخش ویدئو در وردپرس

برای قرار دادن ویدئو، راه‌های مختلف دیگری هم وجود دارد که پیشنهاد می‌کنیم به این لینک یه سری بزنید و در ضمن اگر متوجه نشدید برای توضیحات اضافی در خدمتیم.

اگر در منوی وردپرس خود به قسمت «تنظیمات – ProPlayer » بروید با گزینه‌های مختلفی رو به رو می‌شوید که در اینجا به مهم‌ترین آن‌ها اشاره‌ای می‌کنیم:

Skin File: انتخاب پوسته برای پلیر خود
Always Repeat: فعال/غیرفعال کردن دکمه تکرار
Auto Start: فعال/غیرفعال شروع خودکار
Show Watermark: فعال/غیرفعال کردن لوگوی شما
Show Default Preview Image: فعال/غیرفعال کردن نمایش تصویر پیش پخش پیشفرض
Default Preview Image: آدرس تصویر پیش پخش آپلود شده
Show Visualizer for Audio Files: فعال/غیرفعال کردن نمایش Visualizer فایهای صوتی. منظور از Visualizer همان شکل‌هایی است که همزمان با آهنگ تغییر شکل می‌دهد و بالا و پایین می‌آید که نمونه بارز آن در Window Media Player ویندوز می‌توانید مشاهده نمایید.
Show Rating Options: فعال/غیرفعال کردن نظرسنجی ستاره‌ای
Show Embedding/Sharing Options: نمایش کد نمایش ویدئو برای استفاده دیگران در وبلاگ یا وبسایت خودشان
Enable Quick Keys: فعال کردن کنترل با صفحه کلید برای کاربران سایت
Enable Subtitles via SubPly: نمایش زیرنویس که برای این قابلیت باید از سرویس SubPly استفاده نمایید.
Show Playlist Files in FlowView: نمایش لیست پخش

چگونه لوگوی خود را در پلیر خود بگذاریم؟
سوالی که شاید برایتان پیش بیاد این است که محل قرار دادن لینک تصویر لوگو در تنظیمات پلاگین نیست؛ ولی نگران نباشید شما می‌توانید لوگویی را به نام watermark.png بسازید و در دایرکتوری proplayer/players/watermark.png آپلود کنید تا جایگزین لوگوی پیشفرض پلاگین شود و به جای آن، لوگوی مورد نظر شما نمایش دهد.