اگر خاطرتون باشد در رابط کاربری فایرفاکس از نسخه ۴ تغییرات زیادی در آن صورت گرفت و تا حدی خود را شبیه مرورگرهای اٌپرا و گوگل کروم کرد. یکی از تغییراتی که می‌توانیم از آن یاد کنیم حذف نوار پیشرفت بارگذاری سایت بود که نبود آن همیشگی شد ولی هنوز هم اگر به مرورگر اینترنت اکسپلورر نگاهی بندازید می‌توانید نمونهٔ آن را ببینید که فایرفاکس قبلاً داشت. حالا در این مطلب می‌خواهیم افزونه‌ای را به شما کاربران فایرفاکس معرفی کنیم که نه تنها می‌توانید این نوار وضعیت را برگردانید بلکه با کنترل بیشتر و رنگ و رو بهتری فایرفاکس را تجربه خواهید کرد.

افزونه Status-4-Evar که به تازگی نسخه‌ی جدید آن بروز شده است به شما این امکان را می‌دهد که با در اختیار گذاشتن گزینه‌های بیشتر، وضعیت بارگذاری (لود) یک سایت را در فایرفاکس سفارش سازی کنید و هر جور که دوست داشته باشید به سلیقه‌ی خود تغییر دهید.

شما در زیر سه حالتی را می‌بینید که می‌توانید برای خود انتخاب کنید:

55259

ولی این پایان کار نیست؛ شما اگر یه سری به تنظیمات این افزونه بزنید می‌توانید به جای رنگ‌ها از تصاویر نیز استفاده کنید که من چندتا عکس آماده کرده‌ام که در آخر می‌توانید دانلود کنید.

برای این کار شما ابتدا افزونه Status-4-Evar را نصب کنید و یکبار فایرفاکس خود را ری‌استارت کنید. سپس در فضای خالی نوارابزار بوکمارک‌ها راست کلیک کرده و بر روی گزینه Customize کلیک کنید. در این قسمت آیکون افزونه رو بکشید به سمت بیرون و یک جای نوار ابزار رها کنید و پنجره را Done کنید.

customize menu

با این کار شما به طور مستقیم به تنظیمات افزونه دسترسی دارید؛ برای روی آن کلیک کنید تا وارد تنظیمات شوید. قصد ندارم قضیه رو پیچیده کنم!

فقط از قسمت Progress در تب Location Bar می‌توانید رنگ و حالت نوار آدرس را موقع بارگذاری یک سایت تعیین کنید. در قسمت Line Style هم می‌توانید یکی از سه حالتی که قبلاً  گفتم را انتخاب کنید و همین طور در قسمت‌های color و image رنگ یا تصویر دلخواه خودتون را انتخاب کنید. خوبی کار اینجاست که هر تغییری دهید در پایین پنجره تنظیمات پیش‌نمایشی از آن را نمایش می‌دهد.

prog-locationbar

مابقی گزینه‌هایی که در تنظیمات وجود دارد را بعهده خودتون میذارم، همه چیز رو که نباید بگم! ولی اگه سوالی داشتید در خدمتیم.

» دانلود تصاویر لودینگ با رنگ‌های مختلف