تقریباً همهٔ ما کم و بیش برای کارهای روزانه خود از تقویم استفاده می‌کنیم و اگر هم از کسانی باشید که از کامپیو‌تر زیاد استفاده می‌کنید لازم است که تقویمی هم مناسب با کشور خودمان در ویندوز داشته باشید.

همانطوری که می‌دانید ویندوزهای کنونی بدلیل خارجی بودن از تقویم‌های هجری شمسی پشتیبانی نمی‌کنند و تنها می‌توانیم از تقویم میلادی و هجری قمری در ویندوز‌ها بهره ببریم.

نرم افزاری که قصد معرفی آن را داریم PGHCalendar است که می‌تواند جایگزین بسیار خوبی به جای نمایشگر تقویم ویندوز باشد، شما اگر این نرم افزار را نصب کنید به طور خودکار جایگزین تقویم میلادی ویندوز شده و قادر خواهید بود به طور همزمان از سه تقویم فارسی، قمری و میلادی استفاده نمایید.

این نرم افزار هم خوشبختانه مانند بسیاری از تقویم‌های دیگر هجری شمسی از تعطیلات و برخی از مناسبت‌های تقویم ایران پشتیبانی می‌کند که شما می‌توانید مناسبت‌ها و تعطیلات را به دلخواه خود تغییر داده و روز‌هایی از سال یا ماه را به عنوان روز تعطیل یا روز خاص علامت‌گذاری نمایید.

وقتی شما روزی را بعنوان روز خاص تعیین می‌کنید در تقویم به صورت چشمک زن و با رنگ تعیین شده نمایش می‌دهد که شما آن را فراموش نکنید.

و نکتهٔ جالب‌تر از آن این است که نرم افزار PGHCalendar برای تمام سال‌های عمر شما است! یعنی لازم نیست که تقویم مختص یک سال را دانلود کنید و به طور خودکار سال‌های بعد را هم در خود دارد مگر اینکه بخواهید جهت افزایش امکانات، نسخه جدید آن را دریافت کنید.

تقویم فارسی ویندوز هفت

این نرم‌افزار برای ویندوز ویستا و ویرایش‌های پس از آن طراحی شده است و در ضمن بر روی ویندوز ایکس پی نیز قابل اجراست ولی فقط پنجرهٔ تقویم اصلی آن بر روی ویندوز XP اجرا می‌شود. شما می‌توانید این برنامه را بر روی کامپیو‌تر خود نصب کنید یا به عنوان یک برنامهٔ قابل حمل بدون نصب کردن از آن استفاده کنید.

اکنون می‌توانید نرم افزار کاربردی PGHCalendar را از اینجا دانلود کرده و اگر از آن راضی بودید آن را به قیمت ناچیزی خریداری کرده و نرم افزار را به نسخهٔ نامحدود تبدیل کنید.

راستی، دوستانی که ویندوز هشت دارند لطف کنند این نرم افزار را آزمایش کنند اگر سازگاری داشت اینجا بگید تا بقیه هم بدونند.