خیلی از ما دوست داریم متنی را به جای اینکه خودمان بخوانیم برای ما خوانده شود. دلایل مختلفی هم برای این موضوع هست که شاید یکی از مهم‌ترین دلایل عدم وجود وقت کافی است و علاوه بر آن باید مدت زیادی را برای خواندن یک متن نسبتاً طولانی، به صفحه مانیتور خیره شد و از قید کارهای دیگرمان بزنیم.

افزونه فارسی Persian eSpeak زحمت خواندن متن را از شما می‌گیرد و لازم نیست وقت خود را پای مطالب طولانی صرف کنید. شما به کمک این افزونه می‌توانید متن فارسی دلخواه خود را در صفحات اینترنتی انتخاب کنید و با گزینه‌ای که در کلیک راست برای افزونه است دستور خواندن متن را دهید.

از طرفی چون این افزونه متن باز است و ریشه انگلیسی دارد امکان خواندن متون انگلیسی را نیز دارد و می‌توانید همه جانبه از آن استفاده کنید.

با گزینه‌های Pause و Resume که در راست کلیک امکان توقف کردن و ادامه دادن روخوانی را هم دارید. این افزونه خواندن متون را به صورت آفلاین نیز انجام می‌دهد یعنی وقتی که اینترنت نداشته باشید و صفحات ذخیره شده را در مرورگر خود بخواهید ببیند در این مواقع نیز می‌توانید ازش استفاده کنید.

افزونه متن خوان فارسی - Persian eSpeak

اگر بخواهیم یک نتیجه‌گیری داشته باشیم؛ به‌ طور کلی افزونه Persian eSpeak تلفظ کلمات فارسی را بیشتر اوقات به شکل قابل قبولی انجام می‌دهد، یه جورایی تقریباً شبیه نرم افزار پارس خوان است با امکانات کمتر و با توجه به بازخوردهایی که در صفحه‌ی این افزونه داده شده اکثر دوستان از این افزونه راضی هستند که ما نیز این افزونه جالب برای شما پیشنهاد می‌کنیم.