به طور حتم متوجه ورود لپ تاپ‌ها و مانیتورهایی که اخیراً صحبت‌های بیشتری از آن شنیده می‌شود شده‌اید. در خیلی از جاهای امنیتی و حساس ایجاب می‌کند که برای اینکه از محیط اطرافمان هنگام کار با سیستم ها غافل نشویم از این تکنولوژی در این مکان‌ها استفاده شود یعنی تا حدودی این تکنولوژی برای کاربران خانگی استفاده چندانی ندارد ولی ما به شما آموزش می‌دهیم که بدون اینکه بخواهید این تکنولوزی را خریداری کنید با همین لپ تاپ و یا مانیتور معمولی که استفاده می‌کنید آن را شفاف کنید فقط در طی انجام این کار دقت داشته باشید که به مانیتور شما آسیبی نرسد که ما مسئولیتی در قبال کار شما نداریم!

وسایل مورد نیاز:
– دوربین عکاسی یا هر موبایلی که عکس بگیره!
– نرم افزار فتوشاپ!
و دیگر هیچ…

تعجب نکنید؛ شما با همین وسایل هم می‌توانید صفحه مانیتور خود را شفاف کنید!

دستورالعمل:
اول از همه پایه دوربین خود را ثابت کرده و از مانیتور و یا لپ تاپ خود عکس بگیرید و بعد اگر مانیتور دارید آنرا بردارید و از محیط بدون مانیتور عکس بگیرید و یا اگر لپ تاپ دارید آن را ببندید و مجدداً عکس بگیرید.

حالا شما باید دو تصویر گرفته شده را در کامپیو‌تر ذخیره کنید و در یک ویرایشگر عکس مثل فتوشاپ باز کنید. در اینجا من لپ تاپ را مثال می‌زنم، شما اگر مانیتور دارید به همین شکل می‌توانید انجام دهید.

خوب؛ عکسی که لپ تاپ باز بود را در فتوشاپ بالای لایهٔ عکسی بگذارید که لپ تاپ بسته است. مطابق شکل زیر:

بعد لایه لپ تاپ بسته شده را از قسمت Layers انتخاب کنید و خیلی ساده با استفاده از ابزار صفحه لپ تاب باز شده را انتخاب کنید و اندازه آن را به دقت با لبه‌های نمایشگر تنظیم کنید (اگر هم لازم شد از Ctrl+T استفاده کنید) سپس روی لایه انتخاب شده راست کلیک کرده و گزینه Select Inverse کلیک کنید تا انتخاب شما برعکس شود و بر روی Delete بزنید تا قسمت‌های اضافی حذف شود.

لایه بالا یعنی لایه تصویر لپ تاپ باز شده را پاک کنید تا فقط لایه‌ زیری که برش دادید باشد. حالا با استفاده از ابزار فضای خالی دور لایه اول یعنی لپ تاپ بسته شده را برش دهید.

فضای پشت لپ تاپ شما آماده است! فقط کافی است آن را ذخیره کرده و بعنوان تصویر زمینه خود انتخاب کنید.

تبریک میگم! انگار به تکنولوژی دست یافتید! 😉

و در آخر لیستی از این تصاویر که با این ترفند ساخته شده‌اند: