یکی از ضعف‌های کوچکی که فایرفاکس توی پنجره تنظیمات داره این است که وقتی به Options می‌روید اگه در تب General هستید و بعد به تب مثلاً Privacy که محتوای طولانی‌تری داره بروید، پنجره به پایین کشیده شده و اگه مجدد به تب General برید همین حالت کشیدگی باقی می‌ماند مگه اینکه فایرفاکس رو ببندید و دوباره اجرا کنید.

فایرفاکس به تازگی برای این پنجره حالت انیمیشن FadeIn رو طراحی کرده ولی به صورت پیش فرض غیرفعال است و زمانی که شما آن را فعال کنید پنجره به اندازه گزینه‌هایی که در هر تب هست با انیمیشینی زیبا تغییر اندازه می‌دهد.

بنابرابن در نوار آدرس فایرفاکس about:config رو نوشته و اینتر بزنید؛ روی دکمه I’ll be careful, I promise کلیک کنید تا وارد بخش تنظیمات مخفی فایرفاکس شوید.

در اینجا عبارت browser.preferences.animateFadeIn رو پیدا کنید و دوبار روش کلیک کنید تا به مقدار true تغییر کند. بهترین راه برای پیدا کردن این عبارت استفاده از کادر جستجوی بالای پنجره است.

firefox animate FadeIn

حالا برای اینکه تنظیمات رو چک کنید از منوی سمت راست (≡) به Options برید و توی تب‌ها بچرخید، می‌بینید که جدا از اینکه مشکل این پنجره حل شد، حالت زیبایی هم به خود گرفت.