یه سری از کارهای روزمره ما هستند که نیاز به لیست کردن آن‌ها داریم و این لیستی که ایجاد می‌کنیم ممکن است به مرور زمان و ازدیاد موارد آن، آشفتگی و به هم ریختگی خاصی در آن بوجود آید که نتوان به خوبی از آن استفاده کنیم.

برای مثال فرض کنید شما یک لیست ایمیل دارید که می‌خواهید آن‌ها را به تعدادی که دلخواه شماست را از هم جدا کنید که به طبع اگر با تعداد زیادی ایمیل روبرو باشید چندان کار راحتی به نظر نمی‌رسد و یا اینکه اگر می‌خواهید در پایان هر ایمیل یک کاراکتر خاصی قرار گیرد، باز هم همچین کاری وقت زیادی می‌برد.

به هر حال اگر با لیست‌های مختلفی سروکار دارید بهتر است با نرم افزار فارسی List Editor Pro نیز آشنا شوید؛ پس در ادامه با ما باشید.

List Editor یکی از بهترین نرم افزارهایی‌ست که می‌توان یک لیست را به هر طریقی که بخواهید ویرایش کنید. در این نرم افزار شما با در اختیار داشتن گزینه‌های مختلفی همچون حذف آیتم‌های تکراری، تقسیم و یا ترکیب لیست، اضافه کردن عبارت دلخواه به قبل یا بعد هر مورد از لیست که در ویرایش یک لیست لازم است هر لیستی را که داشته باشید می‌توانید به بهترین نحو ویرایش کنید.

در اینجا به برخی از امکانات این برنامه اشاره می‌کنیم:
– حذف آیتم‌های تکراری به صورت اتوماتیک و دستی
– شمارش لیست و دسته بندی در فایل‌های جداگانه
– تبدیل چند فایل به یک فایل لیست
– اضافه کردن یک عبارت به اول و یا آخر آیتم‌های لیست
– فیلتر کردن آیتم‌های خاص مد نظر شما از داخل لیست
– حذف آیتم‌های مد نظر شما از کل لیست
– امکان مرتب سازی آیتم‌های لیست بر اساس کاراکتر دلخواه شما یا به صورت زیر هم

list editor

شما برای استفاده از نرم افزار، ابتدا لیست خود را باید وارد نرم افزار نمایید که در اینجا شما دو انتخاب دارید و اینکه تنها می‌توانید از فایلهای با فرمت txt استفاده کنید. اگر لیستی را که می‌خواهید ویرایش کنید دارای ایمیل است گزینه «لیست ایمیل» را انتخاب و بر روی «انتخاب فایل» کلیک کنید در غیر اینصورت گزینهٔ «سایر لیست‌ها» را انتخاب کنید.

در قسمت بعد شما می‌توانید آیتم‌هایی را حذف کنید که می‌خواهید عبارت مدنظر شما در آن نباشد، یعنی آیتم‌ها را فیلتر کنید.

قابلیت دیگری که اشاره‌ کوتاهی به آن کردیم تقسیم کردن لیست آیتم‌هاست؛ در این قسمت هم می‌توانید آیتم‌های موجود را فقط به تعداد دلخواه تقسیم کنید و هم می‌توانید آن‌ها را پشت سر هم قرار داده ولی با یک کاراکتر دلخواه، آن‌ها را از هم جدا کنید. به شخصه این قابلیت برای خودم خیلی لازم شد بخاطر اینکه اگر می‌خواستم لیست ایمیل اعضای سایت را وارد برنامهٔ مدیریت اعضا را کنم باید آن‌ها را به دسته‌های ۲۵ تایی تقسیم می‌کردم و هم در پایان هر ایمیل یک کاراکتر (,) می‌گذاشتم که به طور معمول این کار به صورت دستی وقت‌گیر خواهد بود.

بخاطر اینکه رابط کاربری آسانی که نرم افزار List Editor از آن برخوردار هست توضیح بیشتری راجع به آن لازم نمی‌بینم؛ اگر سوالی داشتید در خدمتیم. فقط یک نکته را توجه داشته باشید که برای اجرای نرم افزار شما به Net Framework 2.0 نیاز دارید.

دانلود نرم افزار List Editor Pro