خیلی از شما‌ها از اینکه ممکن است ایمیل‌تان مورد سوء استفاده‌های مختلف قرار گیرد از ثبت نام در برخی سایت‌های نا‌شناس جلوگیری می‌کنید چرا که یکی از دلایل ترس شما این است که ایمیل‌های بی‌ربط و بیشتر تبلیغاتی که به اصطلاح اسپم یا هرزنامه گفته می‌شود در اینباکس خود دریافت کنید ولی یکی از بهترین راه‌هایی که می‌توانید تا حد زیادی هرزنامه‌های کمتری در ایمیل خود داشته باشید استفاده از یک ایمیل موقت است.

شما به کمک سرویس‌های ایمیل موقت که خیلی از آن‌ها نیاز به عضویت ندارند می‌توانید تنها هنگام ثبت نام در سایت‌ها از این ایمیل استفاده کنید. ایمیل موقت یک ایمیل واقعی است ولی همانطور که از اسمش پیداست موقت است و نا‌شناس. در واقع اگر شما با یکی از ایمیل‌های موقت به طور مثال در یک انجمن عضو شوید به طور معمول ممکن است لینک فعال سازی عضویت را برای ایمیل وارد شده ارسال کنند که این لینک به ایمیل موقت می‌رود و به راحتی می‌توانید بر روی لینک فعال سازی کلیک کنید و مراحل ثبت نام را خاتمه دهید و از امکانات یک انجمن استفاده کنید. افزونه Less Spam, please یک افزونه‌ی جالب و کاربردی است که برای شما ایمیل‌های زیادی را به طور موقت ایجاد می‌کند. این افزونه دارای هشت سایت تولید کننده ایمیل موقت یعنی Mailnator, Tash-mail, Mailcatch, Spamavert, Mailforspam,YopMail, Humaility, SpamCero است که در حال حاضر بخاطر یه سری مشکلات ۵تای مشخص شده جزو بهترین‌ها برای ما هستند. با نصب این افزونه بهتر است با استفاده از کلیدهای ترکیبی Ctrl+Shift+A به سراغ تنظیمات آن برویم؛ در شکل زیر، شما پنجره‌ی تنظیمات افزونه Less Spam, please را می‌بینید که خوشبختانه همه چیز خیلی واضح هست و تنها کافی ست که شما برای بار اول هر موردی را که را می‌خواهید تغییر دهید که همیشه و هر وقت خواستید یک ایمیل موقت استفاده کنید با یک کلیک ایمیل تصادفی را درج کنید. اگر هم دوست داشتید گزینه‌ها رو طبق چیزی که من در شکل زیر گذاشته‌ام تغییر دهید.

settings less spam add-on

نهایتاً پنجره‌ی تنظیمات را OK کنید و به راست کلیک خود در فایرفاکس نگاهی بندازید؛ شما دو گزینه‌ی جدیدی را می‌بینید که مربوط به همین افزونه است که برای درج فوری یک ایمیل موقت بر روی Disposable mail می‌توانید کلیک کنید و پس از ثبت نام در یک سایت با کلیک بر روی گزینه‌ی Open Disposable mailbox به ایمیل موقت رفته و ایمیل‌های دریافتی را چک کنید.

menu

یه خبر خوب؛ همانطوری که می‌دانید Emeil.ir اولین سرویس ایمیل موقت ایرانی است که برای شما سرویسی مشابه خیلی از سرویس‌های خارجی ارایه می‌دهد و با استفاده از آن می‌توانید یک ایمیل موقت ۲۰ دقیقه‌ای با قابلیت تمدید داشته باشید. و اما یه خبر خوب که برای کاربران فایرفاکس داریم این است که هورشید افزونه فایرفاکس این سایت را آماده کرده و می‌توانید آن را نصب و در فایرفاکس با یک کلیک ایمیل موقت از این سرویس ایرانی ایجاد کنید. » دانلود افزونه فایرفاکس Emeil.ir