راهی ساده و کم‌خرج برای اینکه لپ تاپ خود را خنک نگهدارید!

اگه لپ‌تاپی دارید که زیادی گرم می‌کند باید بگم که تو تنها نیستی. در واقع اکثرشون درگیر این مسئله‌اند و همین باعث می‌شه که عملکرد قطعات آن نظیر پردازنده، کارت گرافیک و… کاهش یافته و شاهد خرابی آن در درازمدت باشیم.

از آنجایی که لپتاپ‌ها از لحاظ اندازه کوچک‌تر از کامپیوتر‌ها هستند و بواسطه همین اندازه باید قطعات طوری کنار هم چیده شوند که در این فضای کم همه آن‌ها جا شوند و همین فشردگی ما بین قطعاتشان نسبت به کامپیو‌تر باعث می‌شود که گرمای ما بین قطعات زیاد شده و تنها فضای زیر لپ‌تاپ است که اون رو نجات خواهد داد که باز اگه لپ تاپ روی میز بذاریم این دریچه‌های هوا بخاطر نبود فاصله کمک چندانی نخواهد کرد.

مهندسان هم بیکار ننشتند و برای این وضعیت لپ‌تاپ‌ها، پایه‌های خنک کننده طراحی کرده‌اند که تو این پایه‌ها یه سری فن‌های پیشرفته قرار دارند که به سادگی گرمای اون رو تا حدی خنثی کرده و موجب افزایش طول عمر و عملکرد لپ‌تاپ می‌شوند.

ولی قرار نیست که ما راجع به این فن‌های تو بازار صحبت کنیم! راه دیگه‌ای هم هست که بتونید لپ‌تاپ تون رو خنک نگهدارید؛ مثل کارتن شونه تخم مرغ!

کارتن تخم مرغ

بله، درست متوجه شدید مخصوصاً از اون ۳۰تایی‌ها. شاید در نگاه اول یه کم خنده دار به نظر رسد ولی اگه لپ تاپ رو روی این کارتن‌ها قرار دهید جریان هوای کافی رو در زیر لپ‌تاپ ایجاد می‌کند و طرح این کارتن به شکلی است که هوا به سرتاسر آن منتقل شده و لپ‌تاپ‌تون رو خنگ نگه می‌داره.

کارتن تخم مرغ زیر لپ تاپ

گرچه زیبا نیست ولی قطعاً ارزان‌ترین یا شاید هم بی‌هزینه‌ترین راه ممکن است و به یه سوپرمارکتی برید و بخواهید، شاید رایگان به شما یکی از این کارتن‌ها بدهد.

جالبه، نه؟ اگه شما هم راه دیگه‌ای سرغ دارید دریغ نکنید.

تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۳
تاپیک: متفرقه

مهدی بهزادی

متولد آذرم، اهل بوشهر؛ یه وب گیک تمام عیار! از چیزهایی که خیلی بهشون علاقه دارم طراحی وب و گرافیک و برنامه نویسی موبایل (iOS) و در کنارشون عکاسی و کشاورزی و عاشق طبیعت و مسافرت. توی این سایت هم تا جایی که بتونیم در خدمت‌تون هستیم با یه استکان لبخند!

کد QR برای مطلب راهی ساده و کم‌خرج برای اینکه لپ تاپ خود را خنک نگهدارید!

ارسال نظر

  • برای نمایش آواتار خود در فرم نظرات، می‌تونید در سایت گراواتار ثبت‌نام کنید.
  • ایمیل شما منتشر نمی‌شود و نزد ما محفوظ است.
  • شما می‌تونید از این تگ‌ها نیز استفاده کنید:
  • <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>