همانطور که می‌دانید محصولات اپل با قیمت‌هایی که دارند تجربه کردن آن‌ها برای هر کسی مقدور نیست ولی برای شما یک خبر خوب دارم؛ لازم نیست که حتماً یک آی پد داشته باشید تا تجربه کنید، نرم افزار WinLaunch را امتحان کنید!

با این نرم افزار شما می‌توانید محیط دسکتاپ خود را شبیه به یک آی پد کنید و تجربه جالبی از این نرم افزار کسب کنید.

WinLaunch محیطی زیبا در اختیار شما قرار می‌دهد که به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید توسط آن چند دسکتاپ ایجاد نمایید و برنامه‌های بی‌شماری را در آن قرار دهید و حتی به شکل قفسه‌ای دسته بندی کنید…

خوشبختانه نرم افزار WinLaunch برای ویندوزهای ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی ویستا، سون و هشت اجرا می‌شود و یکی از قابلیت‌های خوب آن هم این است که نسخه پرتابل است و نیازی به نصب آن نیست.

اول از همه نرم افزار را بسته به نسخه ویندوز شما (۳۲ بیتی/۶۴ بیتی) از لینک‌های زیر دانلود نمایید.

دانلود نسخه ۳۲ بیتی
دانلود نسخه ۶۴ بیتی
دانلود NET Framework 4.0 (جهت اجرای نرم افزار)

خوب، پس از اینکه نرم افزار را دانلود کردید آن را از حالت فشرده خارج نمایید و فایل WinLaunch Starter را اجرا نمایید.

تجربه آی پد در ویندوز

در اینجا شما ۳ حالت برای انتخاب دارید به دلخواه خود یکی از آنها را که دوست دارید انتخاب کنید تا نرم افزار اجرا شود ولی در نظر داشته باشید هر چه گرافیک ضعیف تری را انتخاب کنید نرم افزار کارایی و عملکرد بهتری خواهد داشت مثل حالت No Blur .

اگر نرم افزار اجرا شود شما می‌توانید موس را به گوشه بالا سمت راست برده و برنامه را اجرا یا مخفی کنید.

بعد از اینکه نرم افزار اجرا شد کلید F را بزنید تا نرم افزار از حالت فول اسکرین خارج شود که بتوانید هر نرم افزاری که خواستید اضافه کنید. برای اضافه کردن نرم افزار تنها کافیست آیکون نرم افزاری که می‌خواهید را به درون WinLaunch بکشید و بعد از اینکه تمامی نرم افزاهای دلخواه خود اضافه کردید مجدداً کلید F را بزنید.

برای اینکه نرم افزاری را در محیط WinLaunch حذف کنید ابتدا کلید F3 را بزنید تا علامت ضربدر در گوشه تمام آیکون ها اضافه شود بعد با کلیک روی هر ضربدر، نرم افزار مورد نظر شما حذف خواهد شد.

تنظیمات WinLaunch را نیز می‌توانید از گوشه پایین سمت چپ دسترسی داشته باشید و تصویر زمینه، اندازه و رنگ پوشه‌ها و حتی تم آن را تغییر دهید.

Winlaunch-Setting-Page

و اگر دوست دارید که نرم افزارهای خاصی را به شکل دسته بندی شده و قفسه‌ای مرتب کنید می‌توانید به روش زیر انجام دهید:

نرم افزاری را درگ و بر روی هم گروه خودِ نرم افزار قرار دهید تا گروه شما ایجاد شود. مثلاً اگر ما میخواهیم برای تمامی نرم افزارهای آفیس یک قفسه ایجاد نماییم نرم افزار Word را بر روی مثلاً نرم افزار Excel می گیریم و چند لحظه نگه می داریم تا گروه ما ایجاد شود. بعد بقیه ی نرم افزارها نیز به همین طریق به گروه خود انتقال دهید.

Office Group

سپس برای اینکه گروه‌های شما به شکل قفسه‌ای باشد به قسمت Image در منوی Design تنظیمات بروید و از تم‌های Shelves یکی را انتخاب کنید تا با نمایی زیبا رو به رو شوید.

design

و در آخر شاید برای شما سوال پیش آید که چطور چند صفحه ایجاد نماییم که در پاسخ به این سوال باید گفت این کار خیلی ساده است فقط یک آیکونی را به دلخواه بگیرید و به سمت راست صفحه بکشید تا به طور خودکار صفحه جدید ایجاد شود که برای جابجایی میان صفحات باید از فلش‌های راست و چپ و یا موس استفاده نمایید.

قابلیت‌های دیگری هم در این نرم افزار وجود دارد که پیشنهاد می‌کنم خودتون امتحان کنید.

از آی پد خود لذت ببرید! 😉