locking-mobile-files - مخفی کردن فایلهای و پوشه های موبایلهمیشه در اطراف شما متأسفانه افرادی هستند که دوست دارند به موبایل شخصی شما دست بزنند و تمام محتویات که در آن وجود دارد را ببینند ولی جای نگرانی نیست. اگر علاقه‌ای به نصب نرم افزار ندارید و یا گوشی شما نرم افزاهایی که مد نظر دارید قادر به نصب آن‌ها نیست با یک ترفند ساده می‌توانید بدون هیچ نرم افزاری تمامی فایلهای و پوشه‌هایی را که می‌خواهید مخفی کنید. در ادامه با ما باشید که این ترفند بر تمامی گوشی‌های جاوا تست شده است و به خوبی کار می‌کند.

اگر با نرم افزارهای جاوای موبایل آشنا باشید حتماً دیده‌اید که همراه فایل اصلی با فرمت JAR یک فایل دیگر با فرمت JAD نیز قرار دارد که بعنوان یک فایل مکمل از آن استفاده می‌شود چون برخی از گوشی‌های جاوا بخصوص از برندهای سامسونگ و موتورولا، فایل JAR را به تنهایی اجرا نمی‌کنند.

بنابراین وقتی فایل‌های JAR و JAD را هر دو در موبایل خود نصب نمایید تنها فایل با فرمت JAR نمایش می‌دهد و فایل با فرمت JAD مخفی باقی می‌ماند. حالا ما می‌خواهیم با استفاده از همین موضوع ترفندی را به شما آموزش دهیم که فایل‌های و پوشه‌های موبایل خود را بدون هیچ نرم افزای مخفی کنید!

خوب، مراحل زیر را به دقت انجام دهید:
۱- یک پوشه‌ای با نام hoorsheed.jad در حافظهٔ موبایل خود بسازید و تمام فایل‌هایی که می‌خواهید مخفی بماند را در این پوشه بگذارید.

۲- پس از اینکه تمامی فایل‌های دلخواه خود را در پوشه فوق گذاشتید، پوشهٔ دیگری با نام hoorsheed.jar ایجاد کنید.

۳- مشاهده می‌کنید پوشهٔ hoorsheed.jad که فایل‌هایی در آن گذاشته بودید مخفی شد و تنها پوشهٔ hoorsheed.jar وجود دارد که آن هم هیچ فایلی در آن نیست و کسی متوجه این موضوع نمی‌شود مگر اینکه این مطلب هورشید را خوانده باشد!

چگونه فایل‌ها را نمایان کنیم؟
همانطور که قبلاً گفتیم این دو پوشه به هم وابسته و مکمل یکدیگر هستند پس اگر شما فایل hoorsheed.jar را حذف نمایید فایل hoorsheed.jad وابستهٔ خود را پیدا نمی‌کند و نمایان می‌شود.

به همین سادگی!