فکر نکنم این بروزرسانی گوگل چندان ضروری به نظر برسد ولی از این به بعد شما می‌توانید برای معانی جملات و کلمات سایر زبان‌ها از موتور جستجوی گوگل نیز استفاده کنید.

این مورد رو با ترفند Define اشتباه نگیرید! Define برای تعریف و معنی یک کلمه بکار گرفته می‌شود اما این ویژگی جدید که گوگل به موتور جستجوی خود افزوده، استفاده از مترجم گوگل در جستجوی گوگل که خیلی از امکانات سایت مترجم گوگل رو در همین موتور جستجو برای شما فراهم می‌کند یعنی به کمک آن می توانید جملات طولانی رو در جستجوی گوگل ترجمه کنید.

تا قبل از این نه اینکه این ترفند وجود نداشت ولی در استفاده ازش سختی‌هایی رو به همراه داشت و برای استفاده باید عبارت طولانی translate en into fa رو جستجو می‌کردید که اگر می‌خواستید انگلیسی رو فرانسوی کنید مجدد باید عبارت بالا با تغییر en به fr سرچ می‌کردید ولی حالا ساده‌تر شده که در ادامه با هم مثال می‌زنیم.

مشکل دیگری قبلاً داشت جملاتی کوتاه و تا ۳۲ کلمه رو معنی می‌کرد که جدیداً بهتر شده و می‌تونید برای جملات طولانی هم از مترجم گوگل در جستجوگل استفاده کنید.

بنابراین شما فقط می خواد در گوگل کلمه translate رو جستجو کنید تا برای شما مترجم فعال شود.

goTranslate in goSearch

خُوب، در شکل بالا می‌بینید که شما قابلیت انتخاب و تغییر زبان رو با یک کلیک ساده انجام داده و در کنار آن زبان اصلی رو فرعی جابجا کرده و یا از میکروفن استفاده کنید. برای اینکه به ترجمه‌های بیشتری هم برسید می‌تونید از گزینه‌های more translations و یا Open in Google Translate استفاده کنید.

حالا تا یک جمله طولانی رو امتحان کنیم:

longtext gosearch

می‌بینید که با جمله‌های طولانی هم مشکلی ندارد ولی محدودیتی همچنان دارد و ممکن است با پیغام زیر روبرو شوید که برای جملات خیلی طولانی پیش میاد:

Text exceeds character limit. Open in Google Translate to see translation

که باید روی Open in Google Translate کلیک کنید تا متن شما را وارد سایت مترجم گوگل می‌کند.

شما می‌تونید به طور مستقیم نیز ابتدا translate رو نوشته و سپس کلمه یا جمله موردنظرتون بعد آن تایپ کنید تا برای شما ترجمه کند. مثلاً برای کلمه translate rabbit و برای جمله translate i am student رو امتحان می‌کنیم.