همیشه ما شاهد شیرین کاری‌های گوگل بودیم و هستیم که این بار مسافت بین دو شهر را به سرویس جستجوی خود اضافه کرده است به طوری که شما می‌توانید به طور مستقیم در جستجوی گوگل دو شهر را نوشته و فاصله بین این دو و زمانی که طول می‌کشد با رانندگی به مقصد برسید را نمایش می‌دهد که کار شما را سریع‌تر و بی‌نیاز از برنامه دیگری می‌کند.

تنها این نیست بلکه شما را در پیمودن مسیر نیز راهنمایی می‌کند یعنی همین جا که اطلاعات کلی را می‌بینید می‌توانید با کلیک روی فلش پایین جزئیات راهی را که باید طی کنید را نیز ببینید. به این شکل که با کمک آن جهت‌ها و توضیحات مربوط به هر جهت تا رسیدن به مقصد را به طور مستقیم در سرویس جستجوی گوگل دارید.

پیدا کردن فاصله بوشهر تا اصفهان

فقط کافیست که در گوگل distance X to Y را جستجو کنید. به جای X مبدأ و به جای Y مقصد شهر مورد نظرتان نوشته تا گوگل مشخصات مسیر بین این دو شهر را برای شما نمایش دهد.

به طور مثال اگر بخواهیم فاصله بین شهر بوشهر تا شیراز را بفهمیم عبارت Distance Bushehr to Shiraz را جستجو می‌کنیم که مسافت را ۳۹۴ کیلومتر و زمانی که طول می‌کشد به شیراز برسیم را حدود ۳ ساعت و نیم تخمیمن می‌زند که با توجه به تجربه‌ای که داشته‌ام خیلی خوب تخمین زد.

از دستورات زیر نیز می‌توانید در جستجو استفاده کنید:

distance X to Y
distance from X to Y
distance between X and Y

این قابلیت جستجوی گوگل اطلاعاتی کلی مسیر را برای اکثر شهرها و مکان‌های مطرح در اختیار شما قرار می‌دهد و برای دفعات بعد که بخواهید مسافرتی برید به سرعت با یه جستجوی سریع همین مشخصاتی که گفته شد به همراه مسیری که باید رانندگی کنید را بدست آورده و می‌توانید سفری بی‌دردسر را داشته باشد. به نظرتون نمی‌تونه مفید باشه؟ چی می‌گید؟!