نرم افزارهای زیادی هستند که کار ضبط از صفحه نمایش را بعهده می‌گیرند و هر یک به سهم خود امکانات و عملکردهای خاص خودشون رو دارند ولی هیچ کدوم دیده نشده که بتواند از صفحه نمایش با فرمت کم حجم GIF فیلمبرداری کند و همه‌ی آنها با فرمت‌های تصویری مختلفی نظیر Avi، Mkv، Mp4 و ده‌ها فرمت دیگر ضبط می‌کنند.

نرم افزار پرتابل GifCam ، عالی برای مواقعی که می‌خواهید با فرمت GIF از صفحه نمایش‌تون فیلم بگیرید یعنی شما به کمک این نرم افزار هیچ نیازی به نرم افزارهای اضافی که بخواهید فیلم ضبطی خود را به فرمت GIF تبدیل کنید، ندارید.

نرم افزار GifCam با طراحی ساده و کاربرپسند خود شرایطی را بوجود می‌آورد که هر کاربری بتواند به راحتی از آن استفاده کند.

در ابتدا که نرم افزار را اجرا کنید یک فضای خالی در نرم افزار است که قسمتی از صفحه نمایش شما را نمایش می دهد. شما هر فعالیتی را که در این محدوده انجام دهید با زدن دکمه Rec به راحتی می‌توانید تمامی حرکت‌ها را ضبط کنید و اگر خواستید می‌توانید در حین ضبط کادر نرم افزار را بزرگ یا کوچک کنید.

gifcam_preview

در اصل شما دو راه برای ضبط کردن دارید؛ راه اول به این صورت است که یکبار بر روی Rec کلیک کنید و بدون هیچ زخمتی هر چی خواستید ضبط کنید. راه دیگر استفاده از دکمه Frame است که به شکل دستی و تک تک برای هر کاری که انجام می‌دهید یک فریم ایجاد کنید. دکمه Edit نیز برای هر دو روش کاربرد دارد، شما با استفاده از این دکمه می‌توانید فریم‌های ناخواسته را حذف کنید یا زمان تأخیر هر فریم را کاهش یا افزایش دهید.

GifCam خروجی شما را تنها با فرمت GIF ذخیره می‌کند که البته جای هیچ تعجبی نیست چون به هر حال ویژگی اصلی این نرم افزار همین است. شما برای ذخیره، تنظیماتی نیز مربوط به فایل GIF دارید. با انتخاب کردن یکی از گزینه‌های Quantize، ۲۵۶colors، ۲۰colors، GrayScale ،Monochrome می‌توانید فایل ضبط شده‌ی خود را ذخیره کنید.

در زیر نیز شما نمونه‌ی ساخته از این نرم افزار را می‌بینید که با کیفیتی که ضبط کرده است در نوع خودش بد نیست.

gifcam test

از لحاظ سازگاری این نرم افزار بر روی ویندوز ایکس پی، ویستا، هفت و هشت بدون هیچ مشکلی اجرا می‌شود و می‌توانید از لینک زیر این نرم افزار کم حجم را دانلود کنید.

» دانلود نرم افزار GifCam