هر وقت که از فشرده سازی صحبت می‌شود، شاید اکثر افراد پیش خود فکر کنند که هر فشرده سازی بخصوص در رابطه با تصاویر افت کیفیت را به همراه دارد و زیاد با آن موافق نیستند ولی همیشه آنچه فکر می‌کنید نیست و راههایی وجود دارد که بتوان حجم فایل‌ها را بدون افت کیفیت کاهش داد.

نرم افزارهای مختلفی هستند که فایلهای مختص خود را فشرده می‌کنند، به نوعی این نرم افزار‌ها فقط فایل بخصوص خود مثلاً فقط png را فشرده می‌کنند.

در این میان نرم افزار جالب FileOptimizer این امکان را در اختیار شما می‌دهد که انواع فرمت فایل نظیر AIR، APK، APNG، BMP، DOCX، APPX، CBZ، EXE، DLL، EPUB، GIF، GZ، JPEG، MP3، PPTX، ODT، PUB، SCR، SWF، OGG را فشرده سازی کنید بدون اینکه تغییری در آن مشاهد نمایید.

رابط کاربری ساده نرم افزار امکان استفاده آسان از آن را به ما می‌دهد و شما تنها با درگ کردن فایلهای خود به نرم افزار، می‌توانید به راحتی حجم فایل‌ها را به پایین‌ترین حد ممکن برسانید و البته این نکته را هم باید گفت که این نرم افزار بیشتر، فایلهایی را فشرده می‌کند که جزء فرمت‌های گرافیکی نظیر تصاویر باشد یعنی در این فرمت‌ها بیشترین کارایی را دارد.

کاربردهایی که این نرم افزار دارد:
– کاهش قابل توجه فضای هارد دیسک برای مواقعی که کمبود فضا وجود دارد.
– کم حجم کردن فایلهای پیوست در ایمیل و افزایش سرعت ارسال
– مناسب برای کسانی که زیاد با آپلود سر و کار دارند.
– مورد استفاده مدیران سایت جهت افزایش لود سایت

» دانلود FileOptimizer به همراه پلاگین ها با حجم ۱۰ مگابایت

وقتی نرم افزار را اجرا کردید فایل‌ها را به درون نرم افزار درگ کنید (بکشید‌‌ رها کنید) سپس بر روی فایل اول راست کلیک کرده و بر روی Optimize کلیک نمایید. هنگامی که شما فایل‌ها را فشرده کردید فایلهای کم حجم یا فشرده شده جایگزین فایل اصلی می‌شود و اگر نگران فایل اصلی خود هستید قبل از شروع فشرده سازی، از فایلهای خود بکآپ بگیرید.

این نرم افزار بر روی ویندوزهای Windows 2000, XP, 2003, Vista, 2008, 7, 8 قابل اجرا است.