اکثر ما زمانی که در جلسه‌ای هستیم یا داریم کاری مهمی را انجام می‌دهیم یا مثلاً وقتی خواب هستیم معمولاً گوشی رو روی سایلنت و ویبره می‌گذاریم. اما همین مسئله هم باعث می‌شه ما یه سری تماس‌های مهمی را از دست بدیم.

Essential Calls یه اپلیکیشن اندرویدی که این وضعیت رو برای شما راحت می‌کند. شما با کمک این برنامه می‌تونید لیستی از مخاطبینی رو که خیلی یا بهتر است بگم فوق العاده برای شما مهم هستند رو ترتیب بدید که وقتی گوشی روی سایلنت بود برای این مخاطبین به طور خودکار زنگ بخورد.

این اپلیکیشن در دو نسخه لایت و پریمیوم موجود است. در نسخه لایت شما اجازه دارید تنها دو مخاطب رو اضافه کرده و فقط برای تماس‌ها فعال است که اگه بخواهیم انصاف داشته باشیم کمی بیش از حد محدودیت دارد ولی در نسخه پریمیوم به غیر تماس‌ها برای پیامک هم می‌تونید ازش استفاده کنید و اجازه افزودن بی‌نهایت مخاطب رو دارید.

به هر حال بعد از اینکه Essential Calls رو از لینک زیر دانلود و نصب کردید آن را اجرا کنید و خیلی ساده با لمس دکمه + مخاطبین خود رو از روش PhoneBook اضافه کنید و نهایتاً روی Activate لمس کنید تا برنامه برای شما فعال شود.

از این به بعد اگر همین مخاطبینی که افزوده‌اید اگر با شما تماس بگیرند در صورتی که روی سایلنت باشید به حالت نرمال تغییر داده شده و گوشی شما زنگ خورده و پس از اینکه جواب دادید مجدداً به حالت سایلنت برمی‌گردد. در ضمن اگر شما به جای سایلنت از ویبره استفاده می‌کنید از منوی برنامه گزینه Vibrate mode رو انتخاب کنید.

Essential Calls

اگر روی مخاطبین یه لمس کوتاه کنید شکل گوشی در سمت راست رفته و برنامه برای این مخاطب غیرفعال می‌شود. برنامه که فعال باشد آیکون آن در نوار نوتیفکیشن نیز هست و اگر خواستید آیکونی از این برنامه در اینجا نداشته باشید گزینه On Activation Show Notification رو غیرفعال کنید.

به طور خلاصه Essential Calls به همراه رابط کاربری زیبا، عالی نیز کار می‌کند ولی همانطور که پیشتر نیز گفتم محدودیت سخت گیرانه‌ای دارد.

  • دانلود از گوگل پلی
  • متأسفانه چون اپلیکیشن پرداخت درون برنامه‌ای دارد امکان تهیه نسخه پریمیوم برای شما عزیزان رو نداشتم.
  • قابلیت Do Not Disturb مشابه همین اپلیکیشن است که در اندروید L به طور پیشفرض افزوده شده که این ویژگی رو بدون نصب هیچ برنامه اضافی به همراه دارد و پیشاپیش شاهد این ویژگی در گوشی‌های حاضر نیز هستیم.