رمزگذاری سریع اطلاعات مهم متنی در فایرفاکس

امنیت همچنان موضوعی مهم و گسترده است که اگر بخواهیم اینجا راجع به آن صحبت کنیم از حوصله بحث ما خارج است.

یکی از راههای حفظ امنیت، رمزگذاری اطلاعات است؛ شما به کمک این روش می‌توانید اطلاعات ساده و قابل خوانا را با استفاده از الگوریتم خاص توسط ابزارهای مختلف رمزگذاری به یک سری متون غیرقابل فهم تبدیل کنید.

شما این روش را می‌توانید در مرورگر فایرفاکس نیز استفاده کنید در واقع به کمک افزونه Encrypted Communication هر متنی که ارسال آن برای شما مهم و محرمانه باشد رمزگذاری کنید حالا این متن می‌تواند متن یک ایمیل، کامنت یک سایت، مطالب شبکه‌های اجتماعی و یا هر چیزی باشد که شما می‌خواهید اطلاعات مهمی را در آن استفاده کنید.

شاید در ابتدا با شنیدن کلمه رمزگذاری فکر کنید که مراحل دشواری را پیش رو دارید ولی اصلاً اینطور نیست، اتفاقاً کار با این افزونه خیلی ساده بوده و خیلی سریع می‌توانید هر متن مهمی را که دارید رمزگذاری کنید.

برای شروع، ابتدا افزونه را از اینجا نصب کرده و فایرفاکس را ری استارت کنید.

بعد از اجرای مجدد فایرفاکس گزینه‌ی Encrypted Communication به راست کلیک شما اضافه می‌شود ولی شما این گزینه را تنها زمانی در راست کلیک می‌بینید که بر روی فیلدهای متنی مانند کادر متن یک ایمیل راست کلیک کرده باشید.

برای مثال ما یک ایمیل را رمزگذاری می‌کنیم و به کاربری که مدنظرمون هست ارسال می‌کنیم. اول متن ایمیل را می‌نویسیم و سپس بر روی کادر نوشتن متن راست کلیک می‌کنیم و گزینه‌ی Encrypted Communication را انتخاب می‌کنیم و پسورد دلخواه خود را دوبار نوشته تا متن مانند شکل زیر که می‌بینید رمزگذاری شود و در آخر آن را ارسال می‌کنیم.

Encrypte-Email

حال زمانی که گیرنده، ایمیل ما را دریافت کند تنها کافیست که این افزونه را در مرورگر فایرفاکس خود نصب و بر روی متن ایمیل دریافتی راست کلیک و گزینه‌ی Decrypt Communication را انتخاب و با پسورد توافقی بین هر دو کاربر متن رمزگذاری شده ایمیل را رمزگشایی کند.

Decrypt-Email

به همین راحتی!

تاریخ انتشار: ۱۰ فروردین ۱۳۹۲
تاپیک: فایرفاکس

مهدی بهزادی

متولد آذرم، اهل بوشهر؛ یه وب گیک تمام عیار! از چیزهایی که خیلی بهشون علاقه دارم طراحی وب و گرافیک و برنامه نویسی موبایل (iOS) و در کنارشون عکاسی و کشاورزی و عاشق طبیعت و مسافرت. توی این سایت هم تا جایی که بتونیم در خدمت‌تون هستیم با یه استکان لبخند!

کد QR برای مطلب رمزگذاری سریع اطلاعات مهم متنی در فایرفاکس

ارسال نظر

  • برای نمایش آواتار خود در فرم نظرات، می‌تونید در سایت گراواتار ثبت‌نام کنید.
  • ایمیل شما منتشر نمی‌شود و نزد ما محفوظ است.
  • شما می‌تونید از این تگ‌ها نیز استفاده کنید:
  • <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>