به نظر می‌رسد فیس بوک با تغییراتی اخیری که در ظاهر خود داده، امکاناتی که کمبود آن به خوبی احساس می‌شد نیز اضافه کرده است. یکی از کمبودهایی که می‌توان به آن اشاره کرد عدم وجود دکمه Reply در بخش کامنت‌ها بود که این امکان وجود نداشت که به کامنت‌هایی که دوستان در پست‌های صفحات ما ارسال می‌کنند به طور طبیعی جواب داد و مسئله‌ی پاسخ دادن به کامنت‌های بخصوصی تا حدی مشکل بود.

facebook

باید گفت که فیس بوک بخش کامنت خود در صفحات رو تعاملی‌تر از قبل کرده و کاربران مدتی است که می‌تونند با فعال سازی این قابلیت به کامنت‌های همدیگر طوری پاسخ دهند که مشخص باشد کدام پاسخ مربوط به کدام نظر است.

حالا اگر دوست دارید که امکان را برای صفحات خود فعال کنید تنها کافی است که در ابتدا به یکی از صفحاتی که دارید بروید و از منوی بالا گزینه Settings را انتخاب کنید تا وارد بخش تنظیمات شوید.

facebook reply comment

حالا در قسمت General باید گزینه Comment Ranking را ببینید؛ روش کلیک کنید و آن را فعال کنید و سپس تنظیمات را ذخیره کنید تا در کامنت‌های صفحات شما امکان پاسخ دادن فراهم شود. با فعال سازی این قابلیت دکمه Reply در کنار دکمه لایک اضافه می‌شود.

facebook reply comment

در زیر نمونه‌ای را می‌بینید که به راحتی می‌توانیم به کمک آن به هر کامنتی یک پاسخ دهیم. این قابلیت برای زمانی که کامنت‌های زیادی داریم می‌تواند خیلی مفید باشد که پاسخ هر کدام به خوبی مشخص باشد.

facebook-threaded-comments2

اگر چه که این قابلیتی که می‌بینید در خیلی از سایت‌ها دیده باشید چیز تازه‌ای به نظر نیاد ولی اینکه به فیس بوک اضافه شده می‌تواند بخش کامنت‌ها رو جالب‌ و مرتبط‌تر کند.

پانوشت: این مطلب به دلیل تغییرات فیسبوک به‌روز شد! ۱۳۹۳/۱۰/۱۶