اگر در جریان کنفرانس اخیر اپل بوده‌اید نسخه‌ی جدید آی‌اواس یعنی آی‌اواس ۱۰ نیز معرفی شد که یکی از قابلیت‌های جالب آن این بود که وقتی کلمه‌ای مانند پیتزا می‌نویسید به جای آن اموجی پیتزا را برای شما پیش‌بینی می‌کند.

این ویژگی از جهتی می‌تواند مثبت باشد و صرفه جویی در زمان و تایپ سریع رو برای شما فراهم کند ولی معمولاً استفاده زیاد از آن در یه متن شاید باعث نامفهوم شدن نسبی آن متن شود و باز این نظر شخصی بنده است شاید دوستان نظر دیگری داشته باشند.

اپل بعد از مدتی این امکان رو برای عموم فراهم کرد که به صورت آزمایشی می‌توانند این نسخه رو تست کنند ولی تست کردن این بتا بدلیل نواقص امنیتی بهبود نیافتن تمامی مشکلات امتحانش آنچنان هم مجانی نیست و ممکن است مشکلاتی رو برای شما به بار آورد.

بنابراین اگر از جهتی حاضر به ریسک نصب این بتا نیستید و از طرف دیگر دوست ندارید دست رو دست بذارید پیشنهاد می‌کنم کیبورد Emojifi رو امتحان کنید از یکی این ویژگی‌ها بی‌بهره نباشید.

این کیبورد روی نسخه ۸ به بالا سازگاری کامل دارد و دقیقا امکان پیش‌بینی اموجی آی‌اواس ۱۰ رو برای شما فراهم می‌کند فقط کافیست با استفاده از دکمه‌ای که کنار فاصله است به کیبورد Emojifi سوئیچ کنید.

کیبورد پیش اموجی آیفون

اپلیکیشن Emojifi Keyboard به این صورت عمل می‌کند که زمانی که شما نوشته‌ای رو تایپ کردید، مطابق متن شما یک یا چند اموجی رو پیشنهاد می‌دهد که با لمس هر اموجی جایگزین آن کلمه خواهد شد.

این کیبورد یه مقدار در حدس زدن کُند عمل می‌کند ولی باز عملکردی قابل قبولی دارد و تا آمدن نسخه اصلی آی‌اواس ۱۰ می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد.