در سیستم عامل جدید اپل (iOS 5) بسیاری از ویژگیهای جدید اضافه و بهینه سازی هایی انجام شده است که یکی از این قابلیت های جدید، افزودن ابزار Emoji به کیبورد آیفون و یا آیپد می باشد.

در واقع کلمه Emoji در اصل یک کلمه ی ژاپنی می باشد که به معنی شکلک هایی است که احساسات متفاوت را نمایش می دهد.

برای اینکه بتوانید از این ابزار جالب و کاربردی Emoji استفاده کنید باید سیستم عامل آیفون و یا آیپد خود را به ورژن ۵ ارتقا دهید که در صورت نیاز لینک های آپدیت را در ادامه مطلب قرار داده ایم.

پس اگر سیستم عامل اپل شما ورژن ۵ می باشد، مراحل زیر را دنبال کنید در غیر اینصورت همانطور که ذکر کردم باید آی او اس خود را ارتقا دهید.

ابتدا مراحل زیر را دنبال کنید:

Tap Settings > General > Keyboard

سپس در قسمت تنظیمات Keyboard گزینه (تپ) International Keyboards را انتخاب کنید. پس از اینکه این گزینه را زدیم اکنون باید یک کیبور جدید اضافه کنیم برای اینکار تپ Add New Keyboard را انتخاب کنید.

در اینجا شما باید تپ Emoji را در ما بین زبان های کیبورد مشاهد کنید، اگر دیدید آنرا انتخاب کنید تا شکلک ها در کیبورد نصب شود.

پس از اینکه این قابلیت را اضافه کردید، ده ها شکلک مختلف به آیفون یا آیپد شما اضافه می شود که از آنها می توانید در پیام های متنی استفاده کنید. جهت مشاهده این شکلک های هنگام تایپ، دکمه تغییر زبان را نگه دارید تا لیست زبان های نصب شده ظاهرشود سپس در بین زبان ها گزینه Emoji را که اکنون نصب کردید را انتخاب کنید.

در صورت نیاز می توانید از لینک های بروزرسانی زیر ، آی او اس خود به ورژن ۵ ارتقا دهید:

Download iOS 5 for iPhone 3GS
Download iOS 5 for iPhone 4 (GSM)
Download iOS 5 for iPhone 4 (CDMA)
Download iOS 5 for iPad 1
Download iOS 5 for iPad 2 (WiFi)
Download iOS 5 for iPad 2 (GSM)
Download iOS 5 for iPad 2 (CDMA)
Download iOS 5 for iPod Touch 3G
Download iOS 5 for iPod Touch 4G