اگر از کسانی هستید که علاقه خاصی به دانلود کردن دارید حتماً با تورنت نیز آشنا هستید که برای دانلود فایلهای آن که فایلهایی کم حجم نیز هستند از نرم افزارهایی نظیر BitTorrent و µTorrent استفاده می کنید و با استفاده از این نرم افزارها و فایل کم حجمی که به نرم افزارهای فوق می دهید فایل مورد نظر خود را دانلود می کنید.

این نرم افزارها معمولاً سرعت چندانی در دانلود ندارند و به پای نرم افزاهای دانلود منیجر نظیر IDM نمی رسند. به همین خاطر برای شما سایتی معرفی خواهیم کرد که بتوانید توسط دانلود منیجر خود فایلهای تورنت را دانلود کنید!

سایت ZbigZ سایتی فوق العاده که فایلهای موجود در تورنت را به فایل اصلی تبدیل کرده و می توانید به راحتی فایل مورد نظر خود را مثلاً از نرم افزار IDM دانلود نمایید.

ابتدا یک فایل تورنت را که قصد دانلود آن دارید، دانلود کنید و آنرا برای مراحل بعد آماده نگهدارید.

سپس وارد سایت ZbigZ شوید و فایل تورنت دانلود شده خود را از طریق دکمه  Upload .torrent file به سایت دهید و بر روی GO کلیک نمایید.

upload & go

بعد از زدن دکمه GO، پنجره‌ای نمایان می‌شود که که دو گزینه Free و Premium وجود دارد. محدودیت‌هایی که شما در گزینه Free نسبت به Premium دارید این است که شما تا حجم یک گیگ (قبلاً ۸ گیگ بود!)  را با حداکثر سرعت ۱۵۰Kb/s می‌توانید دانلود کنید و اینکه فایل‌های شما به مدت یک هفته در اکانت شما فعال است و پس از آن حذف می‌شود. چون شما اکانت پریمیوم را ندارید به ناچار گزینه Free را انتخاب کنید تا وارد صفحه دانلود شوید.

free & premium

پس از کلیک بر روی دکمه Free چند لحظه صبر کنید تا فایل آماده دانلود شود سپس بر روی دکمه zip کلیک کنید تا فایل با فرمت فشرده zip دانلود شود.

download as zip by hoorsheed_com

و حالا مشاهده خواهیم کرد که فایل تورنت ما از طریق نرم افزار IDM و بدون نیاز به نرم افزارهای اضافی دانلود میشود!

downloading by hoorsheed_com

و نکته جالب‌تر از آن این است که دانلود شما قابل ادامه می‌باشد و در وقت‌های دیگری هم می‌توانید ادامهٔ دانلود خود را انجام دهید فقط همانطوری که قبلاً گفتم برای هر فایل به مدت یک هفته مهلت دارید تا آن را دانلود کنید.

اگر می‌خواهید از تلفن همراه خود فایلهای تورنت را دانلود نمایید می‌توانید به سایت موبایل Zbigz بروید و سایت را مخصوص تلفن همراه اجرا کنید.

استفاده از اکانت پریمیوم به صورت رایگان (به‌روز شده: ۶ اردیبهشت ۹۶)

از عنوان تعجب نکنید؛ هم می‌شه، هم داریم! برای استفاده از اکانت پریمیوم که هیچگونه محدودیتی در حجم و سرعت نداشته باشید ابتدا آی پی سیستم خود را با یک VPN یا هر نرم افزاری که دارید تغییر بدید بعد روی یکی از سرورهای زیر کلیک کنید؛

[Server1][Server2][Server3][Server4][Server5][Server6][Server7][Server8][Server9]

فقط ۱۰ ثانیه صبر کنید تا شما رو به اکانت پریمیوم هدایت کند. فقط توجه داشته باشید به صفحه‌ای که هدایت شدید بالای صفحه عبارت Premium is on نوشته شده باشد. در ضمن سرورها دائمی نیستند و برای مدت محدودی فعال هستند که سعی ما بر این است که حدالامکان آنها رو به‌روز کنیم.

دقت کنید: در هنگام استفاده از این اکانت هرگز بقیه فایلها رو که در حال فرآیند یا دانلود است رو حذف نکنید و از دست زدن به اکانت از جمله تغییر پسورد امتناع کنید چرا که این اکانت رو خیلی‌ها استفاده می‌کنند و مختص شما نیست!

به همین خوشمزگی!