به زبون ساده اگر بخواهیم تورنت رو تعریف کنیم یه شبکه بزرگ اشتراک گذاری فایل بین کاربران سرتاسر دنیاست طوری که هر چیزی رو فکر می‌کنید مثل بازی، فیلم، نرم افزار نیاز دارید به راحتی و بدون پرداخت هزینه اضافی دانلود کنید.

برای دانلود فایلهای تورنت تا همین چندسال پیش فقط از طریق نرم افزارهای مخصوص خود نظیر میکروتورنت (μTorrent)، ویوز (Vuze)، تورچ (Torch)، بیت‌تورنت (BitTorrent) و… با دردسرهای زیادش امکان پذیر بود.

در حال حاضر تقریباً دیگه نیازی به استفاده از چنین نرم افزارهایی نیست و خیلی راحت با سرویس‌های آنلاینی که در اختیار کاربران قرار داده شده به راحتی می‌توان با لینک مستقیم و سرعت بالا از دانلود منیجرها کمک گرفت.

سایت Seedr یه سرویسی قدرتمند که توانایی دانلود مستقیم فایلهای تونت رو به شما میده. این سرویس که عملکردی مشابه سرویس ZbigZ دارد فایل تورنت رو از شما گرفته و محتویات آن رو به صورت یه فایل فشرده زیپ آماده دانلود با دانلود منیجرها می‌کند.

طرز کار این سایت به این شکل است که برای دریافت فایلهای تورنت به فضای اکانت شما، هرگز از سیستم و مرورگر شما برای فرآیند خود استفاده نمی‌کند و چیزی از حجم اینترنت شما کسر نمی‌شود. این یعنی اگر مرورگرتون رو ببندید یا سیستم رو خاموش کنید سایت Seedr کار خودش رو انجام میده ولی برای دانلود فایل فشرده زیپ به میزان حجمی که دارد از اینترنت شما کسر می‌شود.

برای شروع، قبل از هر چیزی در سایت Seedr عضو شوید و ایمیل دریافتی رو تأیید کنید.

بعد از اینکه عضویت شما تکمیل و حساب شما فعال شد، از منوی بالا قسمت Login وارد اکانت خود شوید.

حالا از طریق آیکون + فایل تورنت رو اضافه کنید (می‌تونید فایل رو بگیرید و در فضای خالی سایت رها کنید) بعد صبر کنید تا فرآیند Collecting seeds تمام شود و فایل شما همانند تصویر زیر آماده دانلود شود.

می‌بینید که فایل تورنت شما در یه فضای ابری ذخیره شده و با کلیک رو دکمه دانلود می‌تونید فایل رو با فرمت فشرده zip  دریافت کنید. به همین راحتی! ?

فقط پس از دانلود، فایلها رو برای اینکه فضا برای بعداً داشته باشید حذف کنید.

از ویژگیهای پلن رایگان این سرویس می‌توان به دو گیگ فضا، پهنای باند نامحدود و سرعت بالای دانلود و همچنین پشتیبانی از پخش فیلم بدون نیاز به دانلود اشاره کرد.

چگونه فضای خود رو جهت دانلودهای حجیم‌تر افزایش دهیم؟

اگر شما از منوی سمت راست، از آیکون روی گزینه‌ی Earn FREE space کلیک کنید می‌تونید فضای خودتون رو با اشتراک گذاری و معرفی سایت در توییتر، یوتیوب، پین‌ترست و یا معرفی در وبلاگتون تا حداقل دو گیگ دیگر افزایش دهید!

استفاده از افزونه گوگل کروم

با نصب افزونه گوگل کروم سیدر گزینه Add to Seedr با راست کلیک روی فایلهای تورنت قابل مشاهده است که مستقیم فایل رو به اکانت شما اضافه می‌کند.