همونطوری که می‌دونید سایت تلوبیون علاوه بر پخش زنده، آرشیو شبکه‌ها رو نیز در خود جای داده که این قسمت در اوایل که سایت راه‌اندازی شده بود برای مدت زیادی امکان دانلود رو به صورت رایگان فراهم می‌کرد ولی در حال حاضر فقط امکان نمایش آن به صورت آنلاین وجود دارد و اینکه برای دانلود یک آرشیو جزئی باید حتماً از طرحهای خرید موردی و یا اشتراک‌های یکماهه و چندماهه استفاده کنید.

طبیعتاً کسانی که به اون شکل با دانلود آرشیو سروکار ندارند خرید این طرحها برای آنها باصرفه نیست و هزینه اضافی به حساب می‌آید مگر اینکه بخواهید از دیگر امکانات سایت استفاده کنید اما اگه اینطوری نیست با ما در ادامه باشید تا بدون هیچ هزینه‌ای آرشیوهای سایت رو دانلود کرده و با خیال راحت به صورت آفلاین نگاه کنید!

پس ابتدا به صفحه‌ای که قصد دانلود آرشیو رو دارید برید؛ برای مثال من این صفحه رو از شبکه یک انتخاب می‌کنم:
yon.ir/3g4Z
و سپس به Page Source مروگر می‌رویم و کلمه mp4 رو در سورس صفحه جستجو می‌کنیم. گزینه سورس رو می‌تونید با راست کلیک روی صفحه ببینید و در ضمن برای جستجو می‌تونید از کلیدهای Ctrl+F استفاده کنید.

خوب، حالا ما باید چیزی شبیه لینک زیر رو در سورس صفحه پیدا کنیم:
http://m.s4.telewebion.com/smil/1360441.smil?filepath=/media/telewebion/tv1/2015-10-28/normalProgram/035731/file.mp4
این لینک رو تا mp4 در نوار آدرس کپی کنید و اینتر بزنید. حالا صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که حاوی چندین لینک دانلود تصویری (file.mp4) با کیفیتهای متفاوت است ولی عجله نکنید هنوز مونده.

من از تگ meta base لینک rtmp به اضافه یه «/» در انتها رو برمی‌دارم:
rtmp://s8.telewebion.com:1935/vod-secure/
بعد یکی از لینکهای دانلود رو در جلوی لینک بالایی قرار میدم:
rtmp://s8.telewebion.com:1935/vod-secure/mp4:/media/telewebion/tv1/2015-10-28/normalProgram/035731/file.mp4
این لینک نهایی ماست. خیلی راحت اون رو کپی کرده و با یکی از نرم افزارهای مدیریت دانلود مثل IDM دانلود کنید. در نرم افزار IDM از دکمه Add URL برای افزودن لینک استفاده کنید.

نکته‌ای که اینجا هست ممکن است هنگام دانلود شما قابلیت Resume رو نداشته باشید و این یعنی اینکه دانلود یه فایل رو باید بدون وقفه و در همون موقع به اتمام برسانید. در ضمن اگر فایل تصویری که دانلود کردید و در پخش قطعی و اختلالی دیدید مشکل از شما نیست و در اصل فایل همینطوریست.

به همین خوشمزگی!

پانوشت: مطلب بدلیل تغییر ساختار سایت تلویبون به‌روز شد. (۹۴/۸/۶) با تشکر از مصطفی عزیز که در این کامنت اشاره کردند.

توجه: ترفند بالا در حال حاضر کاربردی ندارد و سایت تلوبیون امکان دانلود رو رایگان کرد فقط کافیست عضویت داشته باشید!