اگه تجربه استفاده از گوشی‌های هوشمند رو داشته باشید باید به این موضوع هم پی برده باشید که توی استور هیچکدام از این‌ها تا یه گوشی نداشته باشید امکان دانلود از آن‌ها هم ندارید. نمونه‌اش همین کافه بازار خودمون که شما به روش معمول نمی‌تونید با کامپیوترتون اپلیکیشن‌های اندرویدی آن را دانلود کنید.

شما هم که یه گوشی ویندوزفون داشته باشید مثل بقیه باید از طریق گوشی به ویندوز استور رفته و برنامه مورد نیاز خود رو ازش دانلود کنید.

شاید دسترسی به ویندوز استور برای ویندوزفونی‌ها چندان مشکل نباشد و با تغییر منطقه این محدودیت‌ها برداشته شود ولی دلایل مختلفی مثل نبود اینترنت وای فای برای خیلی‌ها هست که دوست دارند برنامه‌ها رو با کامپیوترشون دانلود کنند و بعد روی گوشی نصب کنند.

به هر حال، با این روشی که در ادامه با آن آشنا خواهید شد می‌تونید مستقیم فایل برنامه‌ها رو که با پسوند xap هستند رو از ویندوز استور بگیرید و باید بگم که فرقی نمی‌کند که برنامه‌ای که می‌خواهید دانلود کنید رایگان باشد یا پولی!

پس ابتدا به سایت ویندوز استور رفته و به صفحه برنامه یا بازی‌ای رو که دوست دارید دانلود کنید برید. به طور مثال من Camera360 رو که یکی از برنامه‌های موردعلاقه‌ام است رو انتخاب می‌کنم که لینک صفحه‌اش به این شکل است:

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/camera360/38397f3d-e54c-40d3-ae35-cebbaa23be1b

بعد بدون معطلی انتهای آدرس عبارت زیر رو بهش اضافه می‌کنم:

/xap?apptype=regular

که نتیجه نهایی ما از ویرایش لینک باید آدرس زیر باشد:

http://www.windowsphone.com/en-us/store/app/camera360/38397f3d-e54c-40d3-ae35-cebbaa23be1b/xap?apptype=regular

حالا اگه لینک بالا رو در نوار آدرس کپی کرده و اینتر بزنید دانلود برنامه برای شما شروع می‌شود. به همین خوشمزگی!

پس از اینکه فایل دانلود شد با یکی از نرم افزارهای نصب کننده فایل xap مثل XAP Installer یا هر چی که خودتون می‌شناسید برنامه رو نصب کنید.

این ترفندی بسیار عالی و کم دردسر برای دانلود برنامه‌هاست؛ امیدوارم تاریخ انقضا نداشته باشد!