رپیدشیر یکی از معروف‌ترین سرویس‌های اشتراک گذاری فایل که بی شک کمتر کسی را می‌توان یافت که با آن آشنا نباشد. دانلود از رپیدشیر به دو گونه است؛ اول اینکه شما با خریداری یک اکانت پریمیوم قادر هستید از امکانات این سایت فوق العاده به صورت نامحدود در زمان مشخصی طبق اکانت خریداری شده استفاده نمایید و از طرف دیگر شما می‌توانید بعنوان یک کاربر رایگان از رپیدشیر دانلود نمایید ولی همین رایگان بودن قابلیت‌هایی نظیر Resume را غیرفعال می‌کند و شما وقتی دانلود را شروع کردید باید تا آخرش منتظر باشید و نمی‌توانید در روزهای آینده دانلود را ادامه دهید.

علاوه بر این محدودیت ممکن است شما بعلت سرعت پایینی که در دانلود داشته باشید در اواسط دانلود با تایم اوت مواجه شوید. این‌ها برخی از محدودیت‌ها هستند که یک کاربر رایگان دارد؛ پس در ادامه با ما باشید تا این محدودیت‌ها را کنار بزنیم!

یکی از ویژگیهای اکانت پریمیوم، دانلود مستقیم از لینک‌های رپیدشیر می‌باشد یعنی شما با کلیک بر روی لینکهای رپیدشیر بدون مراجعه به سایت می‌توانید دانلود نمایید که در اینجا ما شما را با یک سایت متفاوت آشنا می‌کنیم که تقریباً تمامی قابلیت‌های یک اکانت پریمیم رپیدشیر را دارد! سرعت بالا و قابلیت ادامه دانلود!

مراحل:
۱- یک لینک دانلود از رپیدشیر را در آدرس بار مرورگر خود کپی کنید و حرف S را در قبل از آدرس سایت قرار بدهید و اینتر بزنید.

Step1

۲- با تأیید آدرس فوق شما به صفحه دیگری انتقال می‌یابید که لینک دانلود را بطور مستقیم و با قابلیت ادامه در اختیار شما می‌گذارد.

۳- در این صفحه نام فایل شما همراه با سایزی که دارد را می‌بینید که برای دانلود تنها کافی است که بر روی نام فایل خود کلیک نمایید. به همین راحتی!

عاشقان فایرفاکس هم توجه داشته باشند که این سایت، افزونه ای برای فایرفاکس هم ساخته است که شما می‌توانید از اینجا دانلود کنید. اتفاقاً کار با افزونه آن جالب‌تر است، پس از نصب این افزونه و ری استارت فایرفاکس خود، افزونه در کنار هر آدرس دانلودی که از آن پشتیبانی می‌کند، یک آیکون دانلود نمایان می‌کند که فقط باید روی آن کلیک کنید تا به صفحه دانلود آن بروید.

یکی دیگر از امکانات این افزونه دانلود از سرویس‌های اشتراک گذاری ویدئو می‌باشد که شما اگر این افزونه را در فایرفاکس خود نصب کرده باشید موقع تماشای ویدئو یک دکمه دانلود در صفحه نمایش فیلم نمایان می‌شود (یا بالا یا پایین ویدئو) که با کلیک روی آن تمامی فرمت‌های موجود با کیفیت‌های متفاوت را در اختیار شما می‌گذارد!

youtube download2

در این تصویر، صفحه‌ای از یوتیوب است که پس از پخش مقداری از فیلم، دکمه دانلود در بالای آن نمایان شد که اگر روی آن کلیک کنیم می‌توانیم به راحتی فیلم مربوطه را دانلود نماییم. مزیت خوب این دکمه این است که فیلم با هر کیفیتی هم که پخش شود شما می‌توانید کیفیت دیگری دانلود نمایید!

کاربران دیگری که از مرورگرهای دیگر استفاده می‌کنند، نگران نباشند؛ این افزونه بر روی مرورگرهای گوگل کروم، سافری و اپرا نیز نصب می‌شود. که استفاده از این افزونه در این مرورگر‌ها طبق مراحل فوق می‌باشد.