تبلیغات بییش از حد در بسیاری از سایت‌ها ما را اجبار می‌کند که افزونه‌ای به نام Adblock نصب کنیم ولی برخی سایت‌ها این افزونه را اگر در مرورگر خود نصب کرده باشید تشخیص داده و سایت آن‌ها برای شما باز نمی‌شود.

چون این افزونه به طور خودکار برخی تبلیغ‌ها و بنر‌ها را غیرفعال می‌کند در واقع به ضرر این سایت‌ها است و اسکریپتی بر روی سایت خود نصب می‌کنند که شما را اجبار به غیرفعال کردن افزونه Adblock کند اما افزونه Disable Anti-Adblock این مشکل را حل می‌کند. در واقع این افزونه را می‌توان مکمل افزونه Adblock به حساب آورد که جدال با تبلیغات سایت‌ها را تکمیل‌تر می‌کند.

برای مثال اگر افزونه Adblock را در مرورگر خود فعال کرده باشید و به وبسایت Master Toons بروید متوجه خواهید دقیقاً منظورمان چیست و افزونه Disable Anti-Adblock چه قسمتی را غیرفعال می‌کند. همانطوری که در شکل زیر می‌بینید در پیغامی که هشدار داده این است که شما برای دیدن محتویات سایت حتماً باید افزونه را غیرفعال کنید.

نمونه وبسایتی که مخالف افزونه adblock است.

ولی با افزونه Disable Anti-Adblock لازم به انجام این کار‌ها نیست. اگر از کاربران فایرفاکس هستید می‌توانید برای دریافت این افزونه به اینجا بروید و آن را نصب کنید.

و اما کسانی که از مرورگر گوگل کروم استفاده می‌کنند این افزونه برای آن‌ها در وب استور گوگل وجود ندارد ولی خوشبختانه به جای آن می‌توانید به اینجا رفته و بر روی Install کلیک کرده تا افزونه برای شما نصب شود.

نکتهٔ جالب و البته عجیبی که در گوگل کروم با آن روبرو شدیم این است که وب سایت گفته شده اگر افزونه Adblock را در کروم نصب کرده باشید اجرا می‌شود! دقیقاً نمی‌توان گفت که مشکل کجاست ولی به احتمال زیاد افزونه Adblock بر روی گوگل کروم به خوبی کار نمی‌کند.