اگر از کسانی می باشید که زیاد از افزونه در مرورگرها استفاده می کنید حتماً می دانید که برخی از افزونه هایی که در گوگل کروم استفاده می کنید مشابه آنها برای مرورگرهای دیگری نظیر فایرفاکس یا سافری نیست.

بنابراین ما به دنبال راه هایی بودیم که بتوانیم افزونه های گوگل کروم را به افزونه فایرفاکس تبدیل کنیم که به راحتی قابل استفاده در فایرفاکس باشند و پس از جستجوی کوتاهی، متوجه یک سرویس رایگانی شدیم که این کار مفید را به راحتی و بدون هیچ دردسری هم برای فایرفاکس و هم برای مرورگر سافری انجام می دهد.

برای تبدیل، شما کار سختی در پیش ندارید فقط افزونه گوگل کروم مورد نظر خود را از وب استور گوگل کروم دانلود نمایید و سپس به اینجا بروید و فایل افزونه را که با فرمت crx می باشد را در این سایت آپلود کنید و بر روی Convert کلیک کنید.

این سرویس هنوز نسخه آزمایشی می باشد و اگر افزونه ای را تبدیل کردید ممکن است که قابلیت تبدیل برای هر دو مرورگر یعنی فایرفاکس و سافری را نداشته باشد.

و اما؛ کسانی که در نحوه ی دانلود از وب استور و استخراج افزونه های گوگل کروم بنا به دلایلی مشکل دارند خوشبختانه در این سایت شما به دو روش می توانید افزونه کروم را آپلود و سپس تبدیل کنید.

برای اینکار شما به وب استور رفته و لینک صفحه افزونه را کپی کنید و در قسمت Package URL or Chrome WebStore ID همین سایت، آن لینک را Paste کنید و در آخر بر روی Convert کلیک کنید تا افزونه تبدیل شود. مثلآً لینک افزونه Adblock Plus در گوگل کروم به این صورت می شود:

https://chrome.google.com/webstore/detail/cfhdojbkjhnklbpkdaibdccddilifddb

به هر حال خوشحال می شویم اگر افزونه ای که شما آن را تبدیل کرده اید که بسیار مفید می باشد را در قسمت نظرات همین مطلب در اختیار کاربران سایت گذاشته تا استفاده ببریم.