بی‌شک گوگل کروم علاوه بر ویژگی‌ها و افزونه‌های مختلفی که داره یکی از بهترین و محبوب‌ترین مرورگر‌ها محسوب می‌شود. یکی از قابلیت‌های مهم گوگل کروم که می‌توان به آن اشاره کرد همه کاره بودن نوار آدرس‌اش است که اصطلاحاً به آن OmniBox هم گفته می‌شود.

در واقع نوار آدرس گوگل کروم که افزونه‌های مختلف با کاربردهای مختلفی برای آن ساخته شده خیلی از کارهایی رو که شما به شکل روال عادی انجام می‌دهید خیلی سریع‌تر از قبل می‌کند.

برای مثال می‌توانید از طریق همین نوار آدرس بدون رفتن به تویی‌تر، توییت کنید، در سرویس‌های گوگل و یوتیوب به طور آنی جستجو و استفاده کنید و یا ایمیل ارسال کنید و ده‌ها کاربرد دیگر.

شاید سریع‌ترین و راحت‌ترین طریقهٔ ارسال ایمیل رو با نوار آدرس گوگل کروم بتوان عنوان کرد. شما به کمک این روش که در ادامه یاد می‌گیرید می‌توانید تنها با نوار آدرس و بدون هیچ افزونه اضافی، کادر ارسال ایمیل سرویس جیمیل درگوگل کروم رو نمایان کنید و ایمیل‌های خود رو بدون رفتن‌های مکرر به جیمیل ارسال کنید!

اول از همه و قبل از اینکه تنظیمات رو برای نوار آدرس تعریف کنیم باید به طور کامل وارد اکانت جیمیل خود شوید تا آیکون کنترل پروتکل رو مشاهده کنید.

همانند شکل زیر که می‌بینید آیکون نمایان شده روی آن کلیک کرده و Use Gmail رو انتخاب می‌کنیم تا روی لینک‌های جیمیل کنترل داشته باشیم.

handler

بعد به تنظیمات گوگل کروم بروید. ضمناً برای ورود به تنظیمات از لینک chrome://settings هم می‌توانید استفاده کنید.

در بخش تنظیمات، قسمت Search رو پیدا کنید و بر روی Manage Search Engines کلیک کنید تا موتور جستجویی برای اینکار تعریف کنیم.

برای ایجاد از قسمت پایینی کادر، مقادیر رو می‌نویسیم، کادر اول Email Compose رو بعنوان نام و کادر دوم حرف e رو بعنوان واژه کلیدی و در ‌‌نهایت کادر سوم رو mailto:?subject=%s نوشته و بر روی Done کلیک می‌کنیم که قابلیت ارسال ایمیل از طریق نوار آدرس برای ما فراهم شود.

search engin

خوب، تموم شد! به نوار آدرس بروید، حرف e رو نوشته و یه فاصله بزنید تا Email Compose فعال شود. عنوان موضوع ایمیل‌تون رو بنویسید و Enter بزنید که کادر ارسال ایمیلِ جیمیل باز شود.

به این شکل:

send a test email

یه لحظه صبر کنید…

compose mail

حالا ایمیل‌تون رو ارسال کنید!