شما بیاید با خودتون فکر کنید وقتی یه نرم افزاری رو می‌خواهید اجرا کنید چندبار شده برای پیدا کردن آن به اسم برنامه نگاه کنید؟ تقریباً هیچ وقت! معمولاً و شاید هم همیشه بسیاری از ما کاربران برای اجرای یه نرم افزار به آیکون آن توجه می‌کنیم و نرم افزارها رو با آیکون آن می‌شناسیم.

به همین خاطر آیکون‌ها در سیستم عامل تا حدودی بسیار مهم‌اند و نقش نامحسوسی در روند کارهای ما دارند. بارها شده آیکون بعضی از نرم افزارها بخصوص برای مک‌اواس نمی‌توان گفت زشت ولی قشنگ هم نیستند.

تغییر دادن آیکون‌ نرم افزارها در مک به ساده‌ترین راه ممکن نیز امکان پذیر است بدون اینکه هیچگونه نرم افزار خاصی در این زمینه استفاده کنیم.

تنها چیزی که شما نیاز دارید یک آیکون با فرمت PNG و اندازه ۵۱۲×۵۱۲ که معمولاً سایت‌های خیلی خوبی برای دانلود آیکون هست که کار سختی هم اینجا نداریم.

بنابراین ابتدا به سایت flaticon.com رفته و آیکونی رو که دوست دارید، پیدا کنید و آن را با فرمت و اندازه‌ گفته شده در بالا دانلود کنید. بعنوان مثال من می‌خوام آیکون زیر رو برای نرم افزار MPlayerX رو انتخاب کنم:

download-icon

آیکون دانلود شده رو با نرم افزار Preview اجرا کرده و Command + A زده سپس با کلیدهای ترکیبی Command + C آیکون رو کپی می‌کنیم.

selected-icon

حالا به Finder و پوشه Apllications می‌رویم و پس از پیدا کردن نرم افزار، روی آن راست کلیک کرده و گزینه Get info را انتخاب می‌کنیم. روی آیکون کلیک کرده و کلیدهای ترکیبی Command + V رو زده تا آیکون جدید جایگزین شود.

change-icon

به همین سادگی! 🙂

الآن آیکون نرم افزار ما کاملاً تغییر کرده و اگر به لانچ‌پد برویم یا در اسپات‌لایت جستجو کنیم، آیکون جدید رو می‌بینیم.

فقط توجه داشته باشید نرم افزاری که شما آیکون آن را تغییر داده‌اید و در Dock (لیست آیکون‌های پایین صفحه) قرار دارد باید حذف کرده و مجدداً اضافه کنید.

با این ترفند ساده آیکون هر نرم افزار و پوشه‌ای رو که دوست داشته باشید می‌تونید تغییر بدید.