به طور حتم تاکنون در فرم‌های ثبت نام و یا ورود به سایتهای مختلف با تصویری از حروف و اعداد که عمدتاً کج و ناواضح رسم شده‌اند برخورد کرده‌اید و از شما خواسته شده تا آنرا به شکل صحیح خوانده و بادقت در یک جعبهٔ متن وارد کنید.

این کپچا‌ها برای امنیت بکار گرفته می‌شود یعنی در واقع برای جلوگیری از اعمال خرابکارانه و ارسال اسپم‌هایی که توسط روبات‌ها ارسال می‌شوند بکار گرفته می‌شوند.

همانطور که می‌دانید تکمیل برخی از کپچا‌ها واقعاً مشکل البته وقت گیر است و شما چاره‌ای جز اینکه مجدداً آن‌ها را بارگذاری کنید ندارید ولی افزونه Captcha Monster راحتی را به شما هدیه می‌دهد!

با این افزونه شما می‌توانید در هر سایتی که در فرم‌های خود چیزی به نام کپچا دارند را به سرعت تکمیل کنید، بدون اینکه شما خودتان در آن نقشی داشته باشید. این افزونه با استفاده از الگوریتم هوشمندی که در آن طراحی شده از اکثر کپچاهای موجود در اینترنت (حدود ۹۸ درصد) را پشتیبانی می‌کند فقط در یک مورد که تست کردیم بر روی کپچاهای ReCaptcha متأسفانه سازگاری نداشت.

در حال حاضر Captcha Monster تنها برای فایرفاکس منتشر شده است که شما می‌توانید آن را از اینجا دریافت کنید. ایمیل خود را در کادری که داده شده بنویسید و بر روی Claim کلیک کنید تا لینک عضویت برای شما ارسال شود. پس از تکمیل عضویت شما می‌توانید از این افزونه به مدت ۳۰ روز استفاده کنید. ۳۰ روز را از آن جهت می‌گم که این افزونه در اصل رایگان نیست و برای کاربران جدید خود ۳۰ روز را به طور آزمایشی در اختیارشان می‌گذارد.

خوب؛ افزونه را که نصب کردید باید آن را در قسمت تولبار فایرفاکس ببینید. من بعد اگر شما وارد هر سایتی که شوید تنها کافی است که بر روی Solve Captcha کلیک کنید تا کپچا را حل کند.

Captcha-Monster-3

ولی قبل از هر چیز شما باید به تنظیمات افزونه در قسمت افزونه (Add-ons) بروید و در تب Authorization ایمیل و پسوردی که قبلاً با آن ثبت نام کرده بودید را وارد نمایید و بر روی Check کلیک کنید تا ۳۰ روز به طور آزمایشی برای شما فعال شود.

Captcha-Monster-settings

معمولاً اگر شما به سایتی روید که کپچا در آن وجود داشته باشد افزونه به طور خودکار آن را حل می‌کند. به طور میانگین، زمان حل کردن آن ۱۰ ثانیه است که سرعت آن بسیار عالی است. ویژگی خودکار بودن آن می‌تواند بسیار مفید باشد مثلاً تا شما فرم خود را تکمیل کنید افزونه هم کپچای فرم را حل می‌کند. یعنی وقت و فسفری را که شما پای نوشتن کپچا صرف می‌کردید هدر نخواهید داد!

اگر دوست دارید افزونه را به رخ بکشید می‌توانید صفحه ساخت اکانت گوگل را امتحان کنید! 🙂

پانوشت: قسمتی از متن از سایت شاهوار اقتباس شده است.