محافظت از نصب افزونه‌های آلوده در مرورگر خود

تصمیم‌گیری در مورد اینکه افزونه‌های مرورگرمون قابل اعتماد هستد یه چیز کاملاً مشکل است. اگر افزونه‌ای دارای رتبه‌ای بالا و تعداد کاربران زیادی باشد پس باید آن را امن بدانیم ولی اخیراً دیده شده که همین افزونه‌های محبوب مانند CrxMouse در کنار ویژگی جذاب خود جاسوسی بیش نیستند.

بهترین کاری که می‌توانیم انجام دهیم نصب افزونه Extension Defender است؛ این افزونه جدا از اینکه این توانایی را دارد که افزونه‌های نصب شده شما را اسکن کند به طور خودکار قبل از نصب یک افزونه نیز به شما هشدار می‌دهد.

از جهتی بخاطر تازگی بودن این افزونه و دیتابیس نه چندان وسیعی که در حال حاضر نیاز به گسترش دارد شاید مؤثر به نظر نرسد اما بی شک پس از مدتی می‌توان آن را بعنوان افزونه‌ای قدرتمند به حساب آورد.

محافظت از افزونه های مرورگر

قابل اعتماد بودن افزونه را می‌توانیم از اینجا شروع کنیم که موقع نصب در گوگل کروم دیتای شما را تنها برای سایت رسمی افزونه محدود کرده در حالی که افزونه‌های دیگری دیتای شما را برای تمام سایتهای بازدید شده می‌خواهند.

بالاخره هر چه باشد ارزش یک بار نگاه کردن را دارد و با نصب این افزونه که در اختیار هر دو کاربران گوگل کروم و فایرفاکس هست این اطمینان را خواهید داشت که افزونه‌ها، شما را کنترل نمی‌کنند.

پس از نصب، افزونه به طور خودکار مرورگر شما را اسکن نموده و اگر افزونه مشکل امنیتی داشته باشد لیست کرده و می‌توانید حذف کنید و همین طور اگر بعد‌ها موردی کشف شد از طریق نوتیقکیشن آیکون مطلع می‌شوید.

» دانلود Extension Defender
» افزونه‌های جاسوسی [گوگل کروم|فایرفاکس]

 

تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۲
تاپیک: فایرفاکس، گوگل کروم

مهدی بهزادی

متولد آذرم، اهل بوشهر؛ یه وب گیک تمام عیار! از چیزهایی که خیلی بهشون علاقه دارم طراحی وب و گرافیک و برنامه نویسی موبایل (iOS) و در کنارشون عکاسی و کشاورزی و عاشق طبیعت و مسافرت. توی این سایت هم تا جایی که بتونیم در خدمت‌تون هستیم با یه استکان لبخند!

کد QR برای مطلب محافظت از نصب افزونه‌های آلوده در مرورگر خود

ارسال نظر

  • برای نمایش آواتار خود در فرم نظرات، می‌تونید در سایت گراواتار ثبت‌نام کنید.
  • ایمیل شما منتشر نمی‌شود و نزد ما محفوظ است.
  • شما می‌تونید از این تگ‌ها نیز استفاده کنید:
  • <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>