مرتب سازی خودکار بوکمارکهای فایرفاکس به ترتیب حروف الفبا

ما روزانه به بسیاری از سایت‌ها برخورد می‌کنیم که مطالب مورد نیاز مان در آن‌ها وجود دارد ولی به دلیل عدم وقت کافی فرصت آن را نداریم که به یکباره آن‌ها را مطالعه کنیم.

به همین خاطر قابلیت بوکمارک در مرورگرها این امکان را در اختیار کاربران گذاشت که بتوانند آدرس سایت‌ها را در خود مرورگرها در کنار هم ردیف کنیم. گاهی که لیست بوکمارکها در مرورگرمان زیاد شود معمولاً یک بهم ریختگی بوجود میاد که پیدا کردن بوکمارکهایمان کمی مشکل ساز می‌شود.

افزونه Auto-Sort Bookmarks فایرفاکس به شما کمک می‌کند که لیست بوکمارکهای خود را به ترتیب حروف الفبا مرتب کنید و آن‌ها را راحت‌تر از قبل پیدا کنید.

این افزونه را می‌توانید از اینجا نصب کنید و فایرفاکس خود را ری استارت کنید تا مشاهده کنید که بوکمارک ها به طور خودکار مرتب شده‌اند. این افزونه تنها مختص بوکمارکهایی نیست که با حروف لاتین نوشته شده‌اند بلکه شما اگر سایت‌های ایرانی را نیز به لیست خود اضافه کنید به ترتیب حروف الفبای فارسی منظم می‌شوند.

اگر نگاهی هم به تنظیمات این افزونه بندازیم یه سری نکات ریزی در آن است که مهم‌ترین آن را می‌توان به گزینه Folder before bookmarks اشاره کرد که در صورت فعال بودن این گزینه پوشه‌ها به طور خودکار قبل از بوکمارک ها قرار می‌گیرند.

Auto-Sort-Bookmarks-settings

 

تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۱
تاپیک: فایرفاکس

مهدی بهزادی

متولد آذرم، اهل بوشهر؛ یه وب گیک تمام عیار! از چیزهایی که خیلی بهشون علاقه دارم طراحی وب و گرافیک و برنامه نویسی موبایل (iOS) و در کنارشون عکاسی و کشاورزی و عاشق طبیعت و مسافرت. توی این سایت هم تا جایی که بتونیم در خدمت‌تون هستیم با یه استکان لبخند!

کد QR برای مطلب مرتب سازی خودکار بوکمارکهای فایرفاکس به ترتیب حروف الفبا

ارسال نظر

  • برای نمایش آواتار خود در فرم نظرات، می‌تونید در سایت گراواتار ثبت‌نام کنید.
  • ایمیل شما منتشر نمی‌شود و نزد ما محفوظ است.
  • شما می‌تونید از این تگ‌ها نیز استفاده کنید:
  • <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>