هر روز ما با برنامه‌های زیادی سروکار داریم و اکثر ماها پس از بالا آمدن صفحه دسکتاپ بلافاصله برنامه‌های روتین همیشگی رو اجرا می‌کنیم ولی یه سری برنامه‌ها هست مثل آیتونز که به طور دائم استفاده ندارند و زمانی که شما آیفون رو به مک وصل کنید اجرا می‌شود و اگر ببندید کامل بسته نمی‌شود مگر اینکه روی آن راست کرده و روی Quit کلیک کنید.

مک‌اواس یه خاصیتی که دارد اکثر مواقع برنامه‌هایی رو که اجرا می‌کنید و سپس بخواهید ببندید جهت افزایش سرعت اجرای بعدی در زمینه فعال هستند و به طور کامل بسته نمی‌شود که در این بین نرم افزارهای آفیس، ایمیل، سافاری، تلگرام و… رو می‌توان مثال زد.

بنابراین اگر شما اغلب فراموش می‌کنید برنامه‌هایی رو که مدت طولانی از آن استفاده نمی‌کنید و یا لازم نمی‌بینید در زمینه اجرا باشند پیشنهاد می‌کنم با برنامه کم حجم و مفید Quitter یه آشنایی داشته باشید!

شما اگر برنامه Quitter رو نصب و اجرا کنید آیکون آن در نوار منوی بالا ظاهر می‌شود که در ابتدای کار باید گزینه Start Quitter at Login رو تیک بزنید تا همزمان با بالا آمدن سیستم عامل برنامه نیز اجرا شود.

منوی برنامه Quitter

سپس از همین منو گزینه Edit Rules رو انتخاب کنید تا دستوراتی رو برای برنامه تعریف کنیم؛ در این قسمت شما با کلیک کردن روی دکمه + در گوشه پایین سمت چپ می‌تونید از پوشه Applications هر برنامه‌ای رو که خواستید اضافه کنید و بعد برای آن تنظیم کنید که پس از چند دقیقه عدم فعالیت، آن برنامه بسته یا مخفی شود.

دستورات در Quitter

عملکرد برنامه Quitter به این صورت است که اگر برنامه‌ای رو بعد از مدتی به آن سر نزده‌اید حالا چه مینمایز کرده یا نکرده باشید شناسایی کرده و پس از مقدار عددی که تنظیم کرده‌اید آن برنامه‌ رو بسته یا مخفی می‌کند.

این عملکرد تأثیر بهینه‌ای در کاهش فضای اشغال شده رم مک‌اواس دارد و پیشنهاد می‌کنم حتماً استفاده کنید.