تنظیم تاریخ انقضا برای لینک فایل‌های اشتراکی گوگل درایو

زمانی که شما یه فایل و یا پوشه‌ای رو با دیگران به اشتراک می‌گذارید لینک به اشتراک گذاشته برای همیشه آزاد است و آن کاربر هر وقت بخواهد می‌تواند دسترسی داشته و یا آن لینک رو با بقیه و بدون اینکه در جریان ماجرا باشید به اشتراک بگذارد و دست به دست بچرخد مگر اینکه شما به طور دستی دسترسی به فایل رو مجدداً محدود کنید تا هر کسی دسترسی نداشته باشد ولی این کار هم خسته کننده‌اس و هم وقت‌گیر.

فرض کنید موقعیتی برای شما پیش می‌آید که فایلی رو می‌خواهید موقتاً برای یه روز برای دوست‌تون به اشتراک بگذارید ولی بعد از مدتی فراموش می‌کنید که دسترسی به آن فایل آزاد است و ممکن است برای همیشه آزاد بماند.

گوگل درایو امکان انقضای خودکار فایل‌ها و پوشه‌ها رو دارد ولی این قابلیت تنها برای اکانت‌های کاری و تجاری وجود دارد و برای کاربران عادی چنین گزینه‌ای وجود ندارد؛ البته جای نگرانی نیست، در ادامه با ما باشید.

ابتدا به سایت labnol.org/expire بروید و با کلیک روی Review Permissions به این ابزار اجازه دسترسی به گوگل درایو خود دهید.

بعد روی Open Drive کلیک کنید و یک فایل یا پوشه رو برای اشتراک گذاری انتخاب کنید.

در مرحله دوم آدرس ایمیل کسانی رو که میخواهید بنویسید؛ اگر ایمیلی در کادر اول بنویسید طرف فقط امکان دیدن دارد و اگر در کادر دوم بنویسید امکان ویرایش رو دارند و زمانی لینک منقضی شود دسترسی برای همه‌ی ایمیل‌های ثبت شده حذف می‌شود. در ضمن برای نوشتن چند ایمیل کافی است بعد از هر ایمیل یه کامای انگلیسی بگذارید و اگر هیچ آدرس ایمیلی ننویسید فقط زمان انقضا مدنظر است.

در مرحله سوم (Set Expiration) شما باید زمان انقضای اشتراک گذاری فایل رو مشخص کنید که کوچکترین واحد ساعت و تا سال هم می‌توانید تنظیم و در نهایت روی Set Expiration کلیک کنید. مثلاً می‌توانید برای ۵ ساعت یا ۳ هفته و یا حتی برای ۲ سال تنظیم کنید.

expire-google-drive-links1

در انتها در بخش Shared Files تمامی فایل‌ها و پوشه‌هایی که قرار است پس از یک مدت خاصی به اتمام رسد لیست می‌شود که هر وقت خواستید می‌توانید با کلیک روی Cancel آن را حذف کنید تا قابلیت انقضای خودکار برای آن فعال نباشد.

تاریخ انتشار: ۲۳ مرداد ۱۳۹۵
تاپیک: اینترنت

مهدی بهزادی

متولد آذرم، اهل بوشهر؛ یه وب گیک تمام عیار! از چیزهایی که خیلی بهشون علاقه دارم طراحی وب و گرافیک و برنامه نویسی موبایل (iOS) و در کنارشون عکاسی و کشاورزی و عاشق طبیعت و مسافرت. توی این سایت هم تا جایی که بتونیم در خدمت‌تون هستیم با یه استکان لبخند!

کد QR برای مطلب تنظیم تاریخ انقضا برای لینک فایل‌های اشتراکی گوگل درایو

تاکنون 2 نظر ثبت شده است، شما هم در بحث شرکت کنید.

 1. سلام بابت آموزش متشکرم ولی یک سوال داشتم
  این که ما یک لینک مستقیم از گوگل درایو می گیریم و اون رو در اختیار دیگران قرار می دهیم اگر اون ها بخوان دانلودش کنند فقط در اون اون محدودیت زمانی که ما تعیین کردیم
  می تونند دانلود کنند درسته؟
  البته بعد از فعال کردن این آموزش

ارسال نظر

 • برای نمایش آواتار خود در فرم نظرات، می‌تونید در سایت گراواتار ثبت‌نام کنید.
 • ایمیل شما منتشر نمی‌شود و نزد ما محفوظ است.
 • شما می‌تونید از این تگ‌ها نیز استفاده کنید:
 • <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>