اپلیکییشن اندرویدی جی‌میل با طراحی و رابط کاربری بسیار خوبی که دارد پاسخگوی تمامی نیازهای روزانه ماست ولی در یک مورد مشکل دارد. هر وقت بخواهیم یک فایل پیوستی را که در ایمیل دریافتی دانلود کنیم اگر از فرمت‌های پشتیبانی شده اپلیکیشن نباشد آن را دانلود نمی‌کند.

در واقع اگر فرمت فایل پیوست برای اپلیکیشن ناشناخته باشد دکمه‌ی دانلود یا پیش‌نمایش آن نمایان نمی‌شود که در نوع خود گاهی اوقات می‌تواند آزار دهنده باشد ولی شما به کمک اپلیکیشن رایگان Gmail Attachment Download می‌توانید هر نوع فرمتی را که در پیوست ایمیل‌های خود دریافت کنید، به راحتی و بدون هیچ مشکلی آن را دانلود کنید.

به شکل زیر نگاه کنید؛ در اینجا هنوز اپلیکیشن نصب نشده است و در جی‌میل هم ما قابلیت دانلود آن را نداریم بخاطر اینکه فرمت این فایل Epub هست و جزء فرمت‌هایی است که جی‌میل نمی‌تواند آن را شناسایی کند. بنابراین اگر ما قابلیت دانلود را داشته باشیم می‌توانیم به سادگی با اپ Epub reader این فایل را اجرا کنیم.

1

و اما پس از نصب اپلیکیشن Gmail Attachment Download شما دیگر این مشکل را نخواهید داشت که فقط فرمت‌های معمول تعریف شده جی‌میل را دانلود کنید. این اپلیکیشن هیچ آیکونی ندارد که لیست برنامه‌های گوشی شما قرار گیرد و تنها زمانی که بخواهید یک پیوستی را دانلود کنید به طور خودکار اجرا شده و فقط کافی است که محل ذخیرهٔ فایل را انتخاب کنید.

و تصویر زیر را هم که می‌بینید مربوط به زمانی که این اپلیکیشن را نصب کرده‌ایم.

2

و اگر بر روی Download کلیک کنیم، پاپ‌آپ Gmail Attachment Download اجرا می‌شود که همانطوری که قبلاً گفتم شما می‌توانید با تعیین محل ذخیره، فایل خود را دانلود کنید و اینکه اگر خواستید می‌توانید قبل از ذخیره فایل، نام آن را نیز تغییر دهید.

Gmail-Attachment-Downloader

طبق گفته‌هایی که در صفحه رسمی این اپلیکیشن شده است علاوه بر جی‌میل بر روی دیگر سرویس‌های ارایه دهنده ایمیل نظیر یاهو و هات‌میل به طور کامل سازگاری دارد و کاربران دیگر سرویس‌های ایمیل هم می‌توانند از این اپلیکیشن استفاده کنند.

» دانلود اپلیکیشن Gmail Attachment Download
» صفحه رسمی اپلیکیشن در گوگل پلی (اپلیکیشن حذف شده)